13 i 14 maja odbędzie się Gliwicki Rajd Miejski 360 stopni

   • Trwają zapisy na ostatnie miejsca na długiej trasie zawodów w Gliwickim Rajdzie Miejskim
  • Sportowcy spróbują sił w bieganiu, pływaniu kajakiem, jeżdżeniu rowerem i na rolkach
  • Start i meta rajdu będą zlokalizowane w parku Chopina 

Gliwicki Rajd Miejski 360 stopni odbędzie się 13 i 14 maja. Trwają zapisy na ostatnie miejsca na długiej trasie zawodów. Warto się pospieszyć, bo limit drużyn w kategorii rodzinnej został już wyczerpany.

 

Start i meta rajdu będą zlokalizowane w parku Chopina. Zapisy na rajd oraz regulamin są dostępne na stronie internetowej. Ze względów organizacyjnych liczba uczestników rajdu jest ograniczona. W kategorii rodzinnej nie ma już miejsc dla drużyn, a na długiej trasie zostało ich już tylko ostatnich kilkadziesiąt.

 

Do tej pory zawody były rozbite na dwa dni, jednak tym razem poprzeczka zawieszona będzie wyżej – całą 80-kilometrową trasę trzeba będzie pokonać jednego dnia (13 maja). Sportowcy amatorzy spróbują swoich sił w bieganiu, pływaniu kajakiem, jeżdżeniu rowerem i na rolkach. Trzeba też będzie posłużyć się mapą, zlokalizować (i zaliczyć!) jak najwięcej punktów kontrolnych oraz rozwiązać kilka zadań specjalnych. Nie należy się jednak obawiać – nikt nie będzie zdany tylko na siebie, bo w imprezie biorą udział dwuosobowe drużyny.

 

Ci, którzy od wylewania siódmych potów wolą dobrą zabawę w rodzinnym gronie, powinni pojawią się w parku Chopina dzień później, w niedzielę 14 maja. Rajd Miejski zostanie rozegrany na krótszej trasie rodzinnej. Wystartują drużyny dwu-, trzy- i cztero- i pięcioosobowe. Do przebycia będzie około 9 km, limit czasu to 5 godzin. Na trasie uczestnicy mogą spodziewać się wielu prostych zadań do rozwiązania, bo ta odsłona Rajdu Miejskiego bardziej niż zawody sportowe będzie przypominać miejską grę.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd