Wiedzą, jak aktywnie przygotować się na lato

   • W kompleksie sportowym Orlik zorganizowano imprezę sportowo-rekreacyjną
  • Uczniowie szkół z terenu gminy rywalizowali pod hasłem „Sport Receptą na Zdrowie”
  • Zespoły zmierzyły się w konkurencjach rozgrywanych w formie wyścigów rzędów 

Końcówka roku szkolnego to doskonała okazja do wspólnej, aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Z tego względu we wtorek, 20 czerwca, w kompleksie sportowym Orlik przy ul. Toruńskiej w Gniewkowie po raz pierwszy zorganizowano imprezę sportowo-rekreacyjną dla uczniów klas pierwszych i drugich szkół z terenu gminy pod nazwą „Sport Receptą na Zdrowie”.

Organizatorami zmagań byli Gmina Gniewkowo, Sekcja Sportu Szkolnego oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie. Do rywalizacji przystąpiło pięć dziesięcioosobowych zespołów z Kijewa, Murzynna, Gniewkowa, Wierzchosławic i Szadłowic, które rywalizowały ze sobą w konkurencjach sprawnościowych, rozgrywanych w formie wyścigów rzędów.

Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej z ośmiu konkurencji młodzi sportowcy zaprezentowali transparenty oraz bojowe okrzyki przygotowane specjalnie na tą okazję. Po tym motywacyjnym akcencie przyszedł czas na sportową rywalizację. Zawodnicy do wykonania mieli m.in. takie zadania jak: toczenie piłki, slalom unihokeja, bieg z przełożeniem szarfy, bieg „żołnierski”, bieg ze skakanką, czy „sadzenie ziemniaków. Wszyscy sportowcy doskonale poradzili sobie z konkurencjami, a pomagał im w tym głośny doping swoich koleżanek i kolegów.

Po przeprowadzeniu ostatniego zadania przyszedł czas na rozstrzygnięcia. Po podliczeniu punktów przez sędziów okazało się, że zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy zmagań. Radość zawodników była ogromna, a na szyjach wszystkich zawisły złote medale. Oprócz na ręce opiekunów powędrowały dyplomy i puchary.

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w organizacji wszystkim opiekunom oraz osobą zaangażowanym w organizację turnieju. Liczymy, że te zmagania na stałe wpiszą się w kalendarz imprez sportowych w naszej gminie.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd