Startuj pod okiem Roberta Korzeniowskiego

   • 25 czerwca w Grudziądzu już po raz szósty odbędzie się „Bieg Trzech Plaż”
  • Gościem imprezy będzie czołowy polski olimpijczyk – chodziarz Robert Korzeniowski
  • W biegu głównym na dystansie 7 km pobiegnie 700 biegaczy 

W najbliższą niedzielę, 25 czerwca, już po raz szósty odbędzie się „Bieg Trzech Plaż”. Gościem imprezy organizowanej przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku oraz Akademię Biegania będzie czołowy polski olimpijczyk – chodziarz Robert Korzeniowski. Przyjedzie do Grudziądza na zaproszenie firmy Coca Cola, która od lat, za pośrednictwem programu Lider Animator, wspiera wydarzenie.

Listy startowe zamknięte są już od kilku tygodni. W biegu głównym na dystansie 7 km pobiegnie 700 biegaczy. Ponadto wystartuje 300 dzieci na trasach od 100 do 1000 m. Dla wszystkich przygotowano piękne, oryginalne medale.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 biegami dzieci. Rozgrzewkę, ok. godz. 10.30, poprowadzą instruktorki z Zodiak Gym, a o godz. 11.00 nastąpi start biegu głównego. W tym roku nastąpiła niewielka zmiana trasy. Start biegu głównego będzie się odbywał z ul. Zaleśnej (przy domkach campingowych), a na 1 km kilometrze biegacze odwiedzą Miasteczko Westernowe Mega Park, gdzie spotka ich kilka nieoczekiwanych atrakcji. Potem trasa prowadzić będzie przez urokliwą plażę Delfin, a potem przez Plażę Dziką, by zakończyć się morderczym finiszem w piasku na plaży miejskiej.

 

Dla najlepszych biegaczy przygotowano atrakcyjne nagrody. Będzie też sporo niespodzianek i upominków od sponsorów m.in. pokaz flyboarda w wykonaniu grudziądzanina Michała Brudeckiego oraz koncert grudziądzkich kapel Hope i Out of control. Będzie można także wykonać badania w karetce grudziądzkiego Specjalistycznego Szpitala im. W. Biegańskiego, a na mecie czekać będą fizjoterapeuci. Imprezę poprowadzą dziennikarz sportowy, autor książki „Bronek Malinowski. Przeszkodowiec” Łukasz Panfil oraz Piotr Jezierski.

Pakiety startowe odbierać będzie można już w sobotę, 24 czerwca, w godz. 18.00–20.00 na plaży miejskiej. W niedzielę, 25 czerwca, na plażę dojechać będzie można specjalnym bezpłatnym autobusem udostępnionym przez Urząd Miejski, kursującym od przystanku przy Auchan co 20 minut. W dniu biegu Biuro Zawodów czynne będzie w godz. 8.30–10.30.

„Bieg Trzech Plaż” w ubiegłym roku uznany został za najlepszy bieg na dystansie niestandardowym w województwie kujawsko-pomorskim.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd