Katowice. Eurovolley Poland 2017

5 grudnia 2016 roku Katowice rozpoczną wielkie odliczanie do CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2017. Od tego dnia do przybycia najlepszych siatkarzy Starego Kontynentu do stolicy Górnego Śląska pozostaną 262 dni. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji dla uczniów katowickich szkół podstawowych.

Akcje rozpoczną się już o godz. 10.00 w hali sportowej w Szopienicach. Prawie 300 uczniów katowickich szkół podstawowych weźmie udział w zabawie, którą przygotował Polskim Związek Piłki Siatkowej wraz z Katowicami – miastem-gospodarzem. Ambasadorami Katowic, którzy aktywnie włączą się w przebieg działań zostaną: aktorka Anna Guzik, trener klubu GKS Katowice i były reprezentant Polski Piotr Gruszka, były reprezentant Polski i wicemistrz świata Sebastian Świderski, trener reprezentacji Polski i zasłużony działacz siatkarski Waldemar Wspaniały oraz były reprezentant Polski i autor książki „Mistrzem być” – Marcin Prus. W spotkaniu weźmie udział również Mistrz Świata z 2014 roku Andrzej Wrona, który spotka się z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta.

– W Katowicach przy organizacji dużych wydarzeń zawsze stawiamy na działania promujące sport wśród najmłodszych. Zależy nam, by mistrzostwa nie ograniczyły się do rozgrywek tylko w trakcie ich trwania, ale żeby młodym ludziom zostało po tej imprezie coś więcej. Stąd m.in. spotkania i treningi z gwiazdami, podczas których będą mogli pokochać piłkę siatkową. W końcu Katowice to magiczne miejsce dla siatkówki – podsumowuje Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Drugi etap akcji rozpocznie się tego samego dnia o godzinie 17:00, na placu Kwiatowym. Miasto Katowice wraz z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej zapraszają na uroczyste uruchomienie zegara ME 2017.

W Katowicach odbędą się I i II faza CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2017. Pierwsza rozpocznie się 24 sierpnia 2017 roku. Zagrają w niej Francja, Belgia, Holandia i Turcja.