Katowice. Mistrzostwa w jeździe figurowej na lodzie

Katowice i czeskie miasto partnerskie Ostrawa zapraszają na mistrzostwa w łyżwiarstwie figurowym na lodzie do katowickiego „Spodka” oraz do „Ostravar Aréna” w Ostrawie.

W dniach 15–17 grudnia w Spodku na lodowisku w małej hali odbędą się „Mistrzostwa 4 Narodów w Łyżwiarstwie Figurowym” w konkurencjach: solistów, solistek oraz par tanecznych. Są to Mistrzostwa Grupy Wyszehradzkiej z udziałem reprezentantów z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Katowice.

 

Wstęp na zawody jest bezpłatny. Szczegóły można znaleźć na stronie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Natomiast w dniach 25–29 stycznia 2017 r. „Ostravar Aréna” stanie się miejscem wielkiego wydarzenia sportowego – Mistrzostw Europy w Łyżwiarstwie Figurowym.

Z tego względu już w najbliższy piątek 16.12 będzie można spotkać w mieście białego konia o imieniu Axel. Jest on oficjalną maskotką Mistrzostw Europy w Jeździe Figurowej na Lodzie, jakie zostaną rozegrane w styczniu 2017 r. w Ostrawie.

 

Jako wzór do wykreowania właśnie takiej postaci posłużył koń z herbu miasta partnerskiego. Od godz. 18 do 18.30 na lodowisku na katowickim Rynku przy Jarmarku Bożonarodzeniowym Axel przedstawi krótki pokaz sportowej jazdy na lodzie.