Katowice. Piknik sportowy „Ręka w rękę”

Dzisiaj, 13 września, na terenie ośrodka sportowego „Słowian” w Katowicach odbędzie się piknik sportowy „Ręka w rękę”. Impreza dedykowana jest uczniom katowickich szkół podstawowych.

Wydarzenie stanowi podsumowanie szeregu akcji promocyjnych propagujących piłkę ręczną oraz samych Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które odbyły się na początku bieżącego roku m.in. w katowickim Spodku.

Celem pikniku jest przede wszystkim zachęcenie młodzieży do uprawiania sportu, zainteresowanie piłką ręczną, jak również umożliwienie zdrowej, sportowej rywalizacji, a przy tym świetnej zabawy.

Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 10. Zawodnicy będą startować w wielu konkurencjach, sprawdzających ich szybkość, siłę oraz umiejętności związane z piłką ręczną, tj. celność i prędkość rzutu. W toku rywalizacji oceniana będzie również współpraca i wzajemny doping uczestników. Zwieńczeniem imprezy będzie wyłonienie oraz nagrodzenie najlepszych szkół.

Organizatorem wydarzenia jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce we współpracy z Urzędem Miasta Katowice w ramach realizacji umowy: „Promocja miasta Katowice jako Miasta Gospodarza Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn Euro EHF Polska 2016”.