Na lodowisku „Jantor” zostanie rozegrana 5. edycja Black Stone Trophy 2017

   • Od 21 do 23 kwietnia w Katowicach odbędzie się Black Stone Trophy 2017
  • To piąta edycja Turnieju o Czarny Kamień Śląskiego Klubu Curlingowego
  • Wśród 30 drużyn wystąpią dwie zagraniczne – ze Szwajcarii i Francji 

Od 21 do 23 kwietnia w Katowicach na lodowisku „Jantor” zostanie rozegrana piąta edycja curlingowego Turnieju o Czarny Kamień ŚKC – Black Stone Trophy 2017, który organizowany jest przez Śląski Klub Curlingowy.

Wśród 30 startujących drużyn w tegorocznej edycji wystąpią też dwie drużyny zagraniczne – ze Szwajcarii i Francji – oraz czołowi zawodnicy z Polski, w tym medaliści zakończonych przed kilkoma dniami Mistrzostw Polski w curlingu. Walka toczyć się będzie o wyjątkowe w skali światowej trofeum – kamień curlingowy wykonany z węgla. Turniej objęty został patronatem honorowym Prezydenta Miasta Katowice.

 

Rozgrywki turniejowe rozpoczną się w piątek, 21 kwietnia, o godzinie 8.00, a zakończą serią finałową w niedzielę 23 kwietnia o godz. 15.00. Wstęp na zawody jest bezpłatny. W poprzednich edycjach triumfowały zespoły: ŚKC Marlex Team Katowice (2013) oraz Ruda Sopocka (2014 i 2015) i KKC Krakofsky (2016).

Więcej o turnieju można dowiedzieć się, odwiedzając stronę internetową oraz zaglądając na fanpage wydarzenia „V Turniej o Czarny Kamień ŚKC – Black Stone Trophy 2016” na facebookowym profilu Śląskiego Klubu Curlingowego. Wyniki meczów turniejowych będzie można śledzić live poprzez stronę internetową partnera turnieju.

Śląski Klub Curlingowy to jeden z najbardziej utytułowanych klubów curlingowych w Polsce. W ciągu swojej czternastoletniej historii może się poszczycić wieloma sukcesami, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej. Kobiety mają w swoim dorobku trzy tytuły mistrzyń Polski, trzy tytuły wicemistrzyń oraz cztery brązowe medale MP. Jeszcze częściej triumfy święcili mężczyźni. Wywalczyli aż osiem tytułów mistrzów Polski oraz cztery tytuły wicemistrzów. Ponadto drużyny Śląskiego Klubu Curlingowego aż siedmiokrotnie reprezentowały Polskę na mistrzostwach Europy.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd