Kraków. Wybiegane zakończenie roku

Jak nietypowo uczcić Nowy Rok? Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie sylwestrowej zabawy w Krakowie na sportowo. Już po raz trzynasty zapraszamy do wzięcia udziału w Krakowskim Biegu Sylwestrowym, który wyruszy 31 grudnia o 12.00 z Małego Rynku. W tym samym miejscu zlokalizowana będzie też meta wyścigu. Przypominamy, że zapisy internetowe do biegu prowadzone są tylko do 23 grudnia!

W ramach Krakowskiego Biegu Sylwestrowego można wybrać jeden z dwóch dystansów: „Smoczą piątkę” (5 km) – przewidzianą dla wszystkich chętnych – lub „Radosną dziesiątkę” (10 km) – przeznaczoną dla osób pełnoletnich. Opłata startowa dla uczestników poniżej 18. roku życia do 23 grudnia wynosi 40 zł, a w Biurze Zawodów (30 i 31 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. św. Marka 34) będzie to 50 zł. Wpisowe dla dorosłych to obecnie 55 zł, a w Biurze Zawodów wyniesie 75 zł.

Organizatorzy zachęcają do przebrania się w fantazyjne stroje, najlepiej nawiązujące do historii i tradycji Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe.

Zapisy internetowe prowadzone są do 23 grudnia włącznie. Szczegóły znajdują się w regulaminie 13. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego na stronie internetowej.