Lublin. Śnieg, akrobacje i koncert – zimowa edycja Sportival 2016

W sobotę, 3 grudnia, schody Muzeum Lubelskiego przemienią się w zimowy tor przeszkód jibbingowych, a publicznością zawładną zawodnicy snowboardowi i narciarze freestylowi, biorący udział w Międzynarodowych Zawodach Jibbingowych w ramach Lublin Sportival 2016 – edycja zimowa. Zawodnicy zmierzą się z niezwykle trudnym torem, którego wielkość i układ przeszkód znacząco podnoszą poprzeczkę względem minionych edycji. Na uczestników wydarzenia czeka duża niespodzianka – koncert Spragnieni Lata. Nie zabraknie również atrakcji dla amatorów próbujących zmierzyć się z zimowymi sportami w centrum miasta.

Lublin wypełni sportowa energia i międzynarodowa mistrzowska rywalizacja dzięki obecności zawodników, którzy zajmują czołowe miejsca na światowych listach rankingowych. Blisko 50 profesjonalnych sportowców przyjedzie do Lublina z całej Polski, jak również z Rosji, Czech, Austrii, Włoszech, Anglii, Holandii, Norwegii, Islandii i USA. Ponadto, na specjalnie przygotowanym minisnowparku odbędą się zawody Open Jam Session w kategorii snowboard oraz narty.

 

Podczas Lublin Sportival przewidziane są także atrakcje dla najmłodszych uczestników w ramach Strefy Dziecięcej Burtona. Na głodnych, ale nie tylko sportowych wrażeń, czekać będą zaś lubelskie food trucki oraz Strefa Cydru Lubelskiego. Pozytywną atmosferę podczas imprezy zbuduje specjalnie zaaranżowane oświetlenie toru głównego, ale również kamienic wokół Placu Zamkowego oraz fasady budynku Muzeum Lubelskiego w Lublinie.