Warsztaty pod okiem mistrzyni

 

W najbliższą sobotę (9 września) od godziny 9.00 odbędą się warsztaty, których pomysłodawczynią jest Otylia Jędrzejczak. W wydarzeniu weźmie udział ponad 100 dzieci w wieku 9–14 lat, uczniów klas profilowanych. Zajęcia odbędą się na basenie Aqua Lublin oraz w hali MOSIR przy al. Zygmuntowskich 4, gdzie dla rodziców zaplanowano m.in. wykłady dietetyka i psychologa sportu. Współorganizatorem Otylia Swim Tour w Lublinie jest miasto Lublin.

Otylia Swim Tour to autorski cykl warsztatów, podczas których dzieci i młodzież mają możliwość nauki i doskonalenia swoich umiejętności pod okiem mistrzyni olimpijskiej, reprezentantów Polski w pływaniu, doświadczonych trenerów przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeutów. Oprócz zajęć sportowych, w programie znalazło się również spotkanie z Otylią Jędrzejczak. Projekt adresowany jest również do rodziców dzieci trenujących pływanie a także dyscypliny sportowe, nauczycieli oraz trenerów. Z myślą o nich organizatorzy wydarzenia zaplanowali wykłady z psychologiem (10.00–11.30) i dietetykiem (11.30–13.00).

– Kilka lat temu przyjęliśmy strategię upowszechniania nauki pływania wśród najmłodszych. Dlatego wykorzystując dotychczasową i nowo powstałą infrastrukturę, taką jak Aqua Lublin, szkolimy kolejne grupy dzieci i młodzieży. Nowoczesny obiekt jest stale wykorzystywany m.in. przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego, Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego, na szkolenia kadry narodowej, klubowe, czy zawody młodzieży uzdolnionej sportowo i zajęcia wychowania fizycznego. Ta praca przynosi efekty i na poziomie akademickim nie mamy sobie równych. Dzisiejsze spotkanie z Otylią Jędrzejczak – legendą polskiego pływania, to nagroda za poniesiony trud i najlepsza motywacja do dalszej wytężonej pracy podczas treningów – mówi Krzysztof Komorski, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.

Podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu (maj 2017) Klub AZS UMCS Lublin został drużynowym Mistrzem Polski. Czołowymi postaciami naszej drużyny byli Konrad Czerniak i Jan Świtkowski. Na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich – MAZOWSZE 2017 (lipiec 2017) reprezentacja AZS UMCS Lublin odniosła spektakularne zwycięstwo zajmując 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej i zdobywając 23 medale.

– Możliwość dzielenia się swoimi umiejętnościami i pasją z dziećmi i młodzieżą daje sportowcowi największą satysfakcję, również po zakończeniu kariery. Podczas każdej edycji projektu spotykam uzdolnione dzieci i fantastycznych rodziców, którzy wspierają swoje pociechy w rozwoju i dążeniu do spełniania sportowych marzeń. Ale Otylia Swim Tour to nie tylko pływanie. Wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki chcemy inspirować dzieci i młodzież do dokonywania właściwych wyborów, do odnoszenia się z szacunkiem do bliskich, do rywalizujących z nimi na turniejach zawodników. W ten sposób wspieramy wychowanie przyszłych mistrzów życia. Bo właśnie „Zostań mistrzem życia” to hasło przewodnie mojej fundacji – mówi Otylia Jędrzejczak, pomysłodawczyni projektu Otylia Swim Tour.

Projekt Otylia Swim Tour współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd