Puchar Świata oraz Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata w pływaniu w płetwach

   • W Olsztynie odbędzie się Puchar Świata oraz Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata w pływaniu
  • Weźmie w nim udział 350 zawodników, 55 klubów i 18 państw
  • Olsztyn już trzykrotnie gościł zawodników tych prestiżowych zawodów pływackich 

W stolicy Warmii odbędzie się Puchar Świata oraz Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata w pływaniu w płetwach. Weźmie w nim udział 350 zawodników, 55 klubów i 18 państw.

Zawody w ramach rywalizacji Pucharu Świata w pływaniu w płetwach, w tym roku odbyły się już na Węgrzech oraz we Włoszech. Czas na Polskę. III rundę zaplanowano w Olsztynie. Towarzyszyć jej będą Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata.

– Cieszymy się, że po raz kolejny możemy być gospodarzem tak znakomitej imprezy sportowej - mówił podczas konferencji prasowej prezydent Piotr Grzymowicz. – To znak, że sprawdzamy się jako organizator, a zawodnicy czują się u nas jak w domu.

 

Olsztyn już trzykrotnie gościł zawodników tych prestiżowych zawodów pływackich (dwa razy w 2014 r. i raz w 2015 r.).  W tym roku, po raz kolejny uczestnicy powalczą o podium na basenie w Aquasferze.

– Olsztyn posiada znakomity obiekt sportowy – mówił podczas konferencji prasowej wiceprezes PZPn, Bogdan Paluszkiewicz. – Wartością dodaną dla zawodników jest również piękne miasto Olsztyn. Zawodnicy decydują się na wcześniejszy przyjazd, aby móc spędzić tu więcej czasu.

Zawody Pucharu Świata w pływaniu w płetwach odbędą się w weekend (22-23kwietnia). Tuż po nich, w poniedziałek i wtorek (24-25 kwietnia) zaplanowano zmagania uniwersyteckie. Nie zabraknie wielokrotnych rekordzistów i mistrzów świata (Waleria Boronowska, Paweł Kabanov – Rosja; Cesare Fumarola, Stefano Figini – Włochy). Do basenu wskoczą także polscy medaliści mistrzostw świata (Mateusz Szurmiej, Katarzyna Truszyńska – Toruńczyk Toruń; Weronika Prentka – Citizen Poznań; Amelia Pisarczyk, Zuzanna Rzepka – Nautilus Jastrzębie Zdrój; Kinga i Julia Małachowskie – Delfinem Chodzież).

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd