Siatkarski świat w odwrocie

 

Przez trzy weekendowe dni oczy siatkarskiego świata zwrócone były na Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie na hali sportowo-widowiskowej w ramach World Grand Prix rozgrywane były mecze reprezentacji Polski, Korei, Argentyny i Peru.

Ostrowieccy fani siatkówki nie zawiedli. Każdego dnia zapewnili wspaniałą, sportową atmosferę. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza mecze z udziałem Polski, które przyciągały po kilka tysięcy widzów z Ostrowca, ale także z całej Polski. Natomiast transmisja meczów na kanale Polsat Sport pozwoliła na udział w tych sportowych emocjach widzom w kraju, ale również na świecie, dzięki czemu Ostrowiec zyskał doskonałą promocję.

W piątek reprezentacja Polski pokonała w hali Miejskiego Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego reprezentację Peru, w sobotę doskonałą technicznie drużynę Argentyny, by ostatniego dnia ulec reprezentacji Korei. Wszystkie drużyny wykazały się sportowym duchem walki dostarczając sportowych emocji.

Dzięki niepowtarzalnym siatkarskim emocjom, atmosferze, głośnemu i kulturalnemu dopingowi tłumu kibiców przebranych w narodowe barwy Grand Prix w Ostrowcu Świętokrzyskim okazał się świetną imprezą. W przerwach między setami występowały dzieci z klubu sportowego Black&White i Szkoły Tańca „Progres”.

– W Ostrowcu Świętokrzyskim nie brakuje wiernych kibiców tej dyscypliny sportu. Znakomita obsada dała gwarancję wysokiego poziomu gry i niezapomnianych wrażeń sportowych. Tak, jak obiecywałem, tak też w naszej hali była wyjątkowa atmosfera i cieszę się, że mieliśmy okazję podzielić się nią z kibicami nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Bardzo dziękuję za to, że w Ostrowcu Świętokrzyskim mogliśmy podziwiać tak wspaniałe zespoły i gościć tak wyjątkowy turniej – podsumował imprezę prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd