Lekcja z mistrzami olimpijskimi Arkadiuszem i Kubą Michalskimi

   • W Polkowicach odbyło się spotkanie z olimpijskimi sztangistami
  • To jedne z rozmów w ramach „Lekcji z mistrzem”, które odbywają się w szkole
  • Sportowcy opowiadali o początkach swojej przygody z dyscypliną sportu, którą uprawiają 

– Żeby być dobrym sztangistą nie wystarczy tylko siła. Ważna jest też sprawność ogólna – mówił dziś uczniom polkowickiego Zespołu Szkół, Arkadiusz Michalski, polkowicki olimpijczyk.

Arek spotkał się z młodzieżą szkoły, w której sam przed laty się uczył. Towarzyszył mu kuzyn, Kuba, także sztangista obdarowany nieprzeciętnym talentem, który notabene pobiera nauki w Zespole Szkół.

Obaj opowiadali o początkach swojej przygody z dyscypliną sportu, którą uprawiają, największych sukcesach, metodach treningowych oraz planach na przyszłość. Tym mniej wtajemniczonym wyjaśnili na czym polega różnica pomiędzy rwaniem i podrzutem. Zaprezentowali również jak poprawnie wykonać oba boje. Uczniowie mieli możliwość spróbowania własnych sił z gryfem. Okazało się, że to co wygląda na łatwe, w rzeczywistości wcale takie nie jest.

 

Spotkanie z polkowickimi sztangistami odbyło się w ramach „Lekcji z mistrzem”, które odbywają się w Zespole Szkół. Zapraszani są na nie sportowcy uprawiający różne dyscypliny sportowe.

– Staramy się pokazywać naszym uczniom pozytywne wartości, które niesie sport. Zarówno Arek, jak i Kuba są bardzo ambitni, pracowici i dzięki temu osiągają dobre wyniki. Arek to były, a Kuba obecny uczeń naszej szkoły. Są doskonałym przykładem dla innych, jak dzięki ambicji i ciężkiej pracy dojść do sukcesów. Stanowią wzór dla innych – mówi Sławomir Słowiński, organizator „Lekcji z mistrzem”.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd