Rybnik. Australijscy bokserzy z wizytą w ratuszu

Dzień po emocjonującym meczu bokserskim Polska – Australia, który odbył się na hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, w ratuszu gościła ekipa australijskich bokserów. Gości przyjął Zastępca Prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.

– Jesteście dowodem na to, że sport to nie tylko rywalizacja, ale także niezwykle ważna i potrzebna wymiana kulturalna, poznawanie nowych miejsc, ludzi i zawieranie nowych przyjaźni. Nie zawsze wygrana jest najważniejsza, a w tym wypadku zwycięzcami jesteście Wy wszyscy. Dziękuję za Wasz przyjazd do Nowego Sącza i mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie w naszym mieście na kolejnym meczu Polska – Australia.

Przedstawiciele australijskiego Queensland podkreślili, że Nowy Sącz jest nie tylko piękny, ale przede wszystkim bardzo przyjazny i gościnny.

– Jako sekretarz naszego Stowarzyszenia Queensland Boxing mogę powiedzieć, że doświadczenia zdobyte przez naszych bokserów w Nowym Sączu są nieocenione, podobnie jak wymiana kulturalna między naszymi narodami – powiedziała Ann Tindall z Boxing Queensland. – Lato w Waszym kraju jest bardzo piękne i chcielibyśmy zobaczyć także polską zimę.

W spotkaniu w sądeckim ratuszu wzięli udział również przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego Evan, głównego organizatora meczu bokserskiego Polska – Australia, wraz z trenerem Krzysztofem Bulandą. Sądeccy zawodnicy otrzymali oficjalne zaproszenie do odwiedzenia Queensland w ramach rewanżowego meczu między reprezentantami Polski i Australii.