Rybnicki Półmaraton Księżycowy

25 czerwca w Rybniku odbędzie się prawdziwe święto biegowe. Wszystko za sprawą  VII edycji Półmaratonu Księżycowego. Nocny klimat, wielkie emocje oraz niepowtarzalna atmosfera – to wszystko czeka na uczestników i kibiców wydarzenia.

Rybnicki Półmaraton Księżycowy jest jednym z nielicznych biegów nocnych o dystansie 21,0975 km. W poprzednim półmaratonie wystartowało 1500 uczestników, z czego 400 mieszkańców Rybnika. W tym roku biegacze będą mieli tradycyjnie do pokonania trzy pętle. Start i meta zlokalizowane będą na terenie kąpieliska Ruda.

– Impreza jest odpowiedzią na wyzwania współczesnych czasów – bieganie to bardzo popularna w tej chwili forma aktywności. Rybnicki Półmaraton Księżycowy buduje bardzo dobrą atmosferę wokół sportu. To wydarzenie dedykowane zarówno profesjonalnym sportowcom, jak i tym wszystkim, którzy chcą się sprawdzić i spróbować swoich sił. Zapraszam wszystkich do włączenia się i współtworzenia biegowego święta w Rybniku – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Trasa będzie biegła ulicami Rybnika, rozpoczynając od ul. Gliwickiej, przez ulice dzielnicy Rybnik-Północ, śródmieście i rynek, dalej przez ul. Rudzką do ronda Wawok i ul. Obwiednią Północną na teren „Rudy”.

– Dzięki temu, że biegacze przebiegają trzy pętle, pojawią się kilka razy w ciekawych punktach miasta, pozwalając kibicom na obserwowanie rywalizacji.  Zapraszamy na tę jedyną w swoim rodzaju imprezę sportową, której dopingowanie zawodników przez mieszkańców jest bardzo ważnym aspektem – podkreśla Rafał Tymusz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku.

W tegorocznym pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma koszulkę techniczną, pamiątkowy numer startowy oraz możliwość bezpłatnego skorzystania z kąpieliska „Ruda”. Na każdego uczestnika, który ukończy bieg w regulaminowym czasie (3h), czekać będzie wyjątkowy medal. Na najlepszych zawodników w kategorii OPEN czekać będzie zaś nagroda finansowa.

Dodatkowo w kategoriach wiekowych nagrodzonych zostanie pierwszych 10 miejsc w każdej z nich. Wyjątkową pamiątką dla najlepszych biegaczy będzie trofeum – najszybsi zawodnicy Półmaratonu Księżycowego otrzymają niepowtarzalny kamień księżycowy.

Oprócz zmagań wg kategorii przygotowano dodatkowe rywalizacje:  Maraton Dwóch Serc i Sztafetę Firm. Nagrodzeni zostaną również Najlepszy Rybniczanin i Najlepsza Rybniczanka.

Oprócz biegu na 21 km organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dodatkowych oraz wydarzenia towarzyszące, które będą odbywać się przez cały dzień. Od godziny 15.00 na boiskach piłkarskich RKP przy ul. Gliwickiej będą biegać i bawić się dzieci oraz młodzież w specjalnie przygotowanej dla nich Strefie Małego Biegacza. A dla tych, dla których półmaratoński dystans to jednak trochę za dużo, zostanie zorganizowany Minipółmaraton Inżyniera o długości dziesięciokrotnie krótszej (2,1 km;  godz. 17.30). Trasa będzie wiodła dookoła stawu obok kąpieliska „Ruda”. W tym dniu organizatorzy przygotują również strefę gastronomiczną, a także strefę relaksu i masażu.

Więcej informacji na stronie internetowej.