Ruda Śląska. Dogtrekking

Już po raz trzeci właściciele psów wraz ze swoimi czworonogami wyruszą na rudzkie szlaki rekreacyjne. 24 września na terenie miasta zostanie zorganizowany dogtrekking. Tym razem na chętnych czekają dwie trasy – 18 i 8 km.

– To ma być przede wszystkim miło spędzony czas. Rodzinna rekreacja – podkreśla organizator wydarzenia Beata Drzymała-Kubiniok, kierownik Społecznego Schroniska dla Zwierząt TOZ „Fauna” im. św. Franciszka z Asyżu.

W marszu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Dopuszczeni będą również Ci, którzy wprawdzie mają 16 lat, ale posiadają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Dzieci i młodzież poniżej szesnastego roku życia mogą startować jedynie pod opieką dorosłych. Organizatorzy określili także, jakie psy dopuszczone zostaną do dogtrekkingu.

– W marszu może wziąć udział pies, który ma powyżej 1 roku, ale nie osiągnął 10 lat, chyba że otrzymamy zaświadczenie weterynarza o zdrowiu czworonoga – informuje Beata Drzymała-Kubiniok. – Niedopuszczone zostaną suki w ciąży, do szóstego tygodnia po porodzie, jak i te w okresie rui. Ważne także, aby właściciel posiadał przy sobie aktualne zaświadczenie szczepienia psa przeciwko wściekliźnie, miskę i wodę dla czworonoga oraz otrzymaną od organizatorów kartę uczestnictwa – dodaje.

Swój udział w imprezie zgłosić można do 22 września wypełniając formularz na stronie internetowej „Fauny”, bądź na miejscu, w punkcie organizacyjnym pół godziny przed rozpoczęciem marszu.