Nie zabrakło Justyny Święty i członków Reprezentacji Jordanii

 

Blisko 180 sportowców wystartowało dziś podczas mitingu lekkoatletycznego z okazji 55-lecia TL Pogoń Ruda Śląska. Imprezę uświetniło uczestnictwo tegorocznej brązowej medalistki Mistrzostw Świata Justyny Święty oraz członków Reprezentacji Jordanii, przebywających aktualnie na zgrupowaniu w Spale. Zawody odbywały się na otwartym w miniony poniedziałek stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej.

– Po raz drugi w tym tygodniu widzę wypełnione trybuny i to mnie niezwykle cieszy. Ważne, że mamy mieszkańców, którzy dbają o to, by Ruda Śląska lekkoatletyką stała. Stadion w miarę możliwości będziemy rozbudowywać, ale myślę, że już teraz bardzo się podoba i że będzie stale tętnił życiem – podkreślała obecna na mitingu prezydent Grażyna Dziedzic.

 

Zgromadzona na stadionie w Rudzie Śląskiej – Czarnym Lesie publiczność mogła zobaczyć rywalizację zawodników i zawodniczek na dystansie 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m oraz 5000 m. Odbył się też konkurs skoku w dal kobiet, rzutu młotem kobiet, rzutu kulą kobiet i mężczyzn, skoku o tyczce, trójskoku mężczyzn, skoku wzwyż mężczyzn oraz rzutu dyskiem mężczyzn.

– Najbardziej obłożony był bieg na 100 m. Przeprowadziliśmy aż cztery biegi eliminacyjne. W konkurencjach technicznych zazwyczaj jest mniej zawodników – mówił Piotr Prencel, prezes TL „Pogoń” Ruda Śląska. – Zawodnicy przyjechali do nas z całej Polski: Lublina, Inowrocławia, Wrocławia czy Krakowa. Są też zawodnicy z Jordanii – wymieniał. – Naszych zawodników, z „Pogoni” jest gdzieś około 15. Startowali w 3-skoku oraz biegach. Jak na tę część sezonu spisali się bardzo dobrze – podsumował.

Imprezę uświetnił start młodej lekkoatletki Justyny Święty, tegorocznej brązowej medalistki Mistrzostw Świata w Londynie w sztafecie 4 x 400 metrów.

 

– Biegało się bardzo dobrze. Pogoda nie dopisała, jednak dzięki kibicom na stadionie atmosfera jest rewelacyjna. Mam nadzieję, że będą kolejne edycje tych zawodów – podkreślała mistrzyni.

Najdłuższym dystansem był dziś bieg weteranów kobiet i mężczyzn na 5 tysięcy metrów.

– Bardzo dobrze się nam biegło, choć trochę wiatr przeszkadzał – mówiła trenująca od roku Urszula Szewczyk, która wśród kobiet w tej konkurencji zajęła drugie miejsce. Na tym samym miejscu wśród mężczyzn uplasował się Przemysław Basa, tegoroczny reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata w biegu 24 – godzinnym w Dublinie. – Po bieżni biega się naprawdę świetnie. Różnica jest kolosalna w porównaniu do tego, po czym wcześniej się tutaj biegało. Dla mnie to trudny dystans. Wolę biegi wolniejsze i dużo dłuższe. Dziś jednak poszło mi rewelacyjnie. Zaliczyłem nowy rekord na tym dystansie – zdradził biegacz.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd