Ruda Śląska. Rolkarze powalczą o Puchar Śląska 2016

W najbliższą sobotę (10 września) na Burloch Arenie w Rudzie Śląskiej – Orzegowie wielbiciele rolkowych szaleństw powalczą o Puchar Śląska 2016. Wyścigi rozegrane zostaną na kilku dystansach. Najdłuższy będzie liczył ponad 5 tysięcy metrów. Na orzegowskim torze rywalizować będą amatorzy oraz reprezentanci klubów sportowych. Wydarzenie uświetnią pokazy freestyle slalom oraz slalomu na tyczkach.

Najbliższe zawody to trzecie tego roku, a zarazem ostatnie spotkanie zaliczane do VII Pucharu Śląska we Wrotkarstwie Szybkim oraz Biegów Towarzyszących. Wcześniejsze rozgrywki odbyły się kolejno w Modzurowie i Katowicach. Rywalizacja zaliczana do klasyfikacji punktowej Pucharu tym razem rozegrana zostanie na dystansach 300 m oraz 5200 m. Wziąć udział w niej mogą zarówno amatorzy jak zawodnicy klubów, którzy ukończyli 16 lat.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano zawody na dystansie 400 m w dwóch kategoriach wiekowych: do 11 lat oraz od 12 do 16 lat. Dodatkową atrakcją będzie wyścig drużynowy na dystansie 2800 m.

– Osoby, które do tej pory się nie zdecydowały, będą mogły zapisać się na miejscu, dwie godziny przed imprezą – informują organizatorzy.

Dodatkową atrakcją w tym dniu będą pokazy freestyle slalom na rolkach w wykonaniu ekipy rolkarzy Sportrebel oraz salom na tyczkach w wykonaniu wicemistrzyni Polski w Inline Alpine Kaliny Paszyny. Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej.