Ruda Śląska. Rozbiegane miasto – „Bieg Wiewiórki”

Ponad 3 700 uczestników i blisko 30 000 pokonanych kilometrów – to bilans zakończonego cyklu „Bieg Wiewiórki”. Impreza odbywała się w lasach halembskich w Rudzie Śląskiej od lutego 2016. Złożyło się na nią 9 biegów organizowanych raz w miesiącu. Wydarzenie było kierowane do osób rozpoczynających przygodę z bieganiem i miłośników marszu Nordic Walking. Organizatorzy nie premiowali wyników poszczególnych zawodników, ale ich frekwencję. Pamiątkowe statuetki odebrały osoby, które zaliczyły co najmniej 6 biegów. Było ich ponad 350.

 

– Impreza była prawdziwym strzałem w dziesiątkę. To naprawdę fantastyczny widok, kiedy całe rodziny aktywnie spędzają wolny czas. Już teraz możemy obiecać, że „Bieg Wiewiórki” będziemy kontynuować w przyszłym roku – oceniła prezydent Grażyna Dziedzic.

Zawodnicy, którzy uczestniczyli w „Biegu Wiewiórki”, każdorazowo rywalizowali na pętli o długości 4,25 km. Mogli ją pokonywać, w zależności od stopnia zaawansowania biegowego, od jednego do czterech razy. Na tej samej trasie odbywała się również rywalizacja w Nordic Walking.

 

– Taka pętla to idealne rozwiązanie, ponieważ osoby rozpoczynające przygodę z bieganiem mogły przebiec jedno lub dwa okrążenia, natomiast zaprawieni w bojach biegacze mogli przebiec maksymalnie 17 km – podkreśla August Jakubik, współorganizator biegu.

W zawodach udział mogły brać również dzieci, które rywalizowały na dystansie 1 km. Za każdym razem w imprezie uczestniczyło kilkadziesiąt maluchów. Przez 9 biegów przewinęło się ich blisko 600. Najmłodszy uczestnik, który wystartował podczas „Biegu wiewiórki”, miał zaledwie kilka miesięcy i trasę pokonał w wózku pchanym przez mamę.

 

Podczas 9 biegów w imprezie wzięło udział łącznie ponad 3 700 uczestników. Pokonali oni blisko 30 000 km. Największą frekwencję odnotowano podczas marcowej edycji – wtedy wzięło udział 535 osób.

Inicjatywa będzie kontynuowana również w kolejnym roku. Zaplanowanych jest również 9 biegów. Pierwszy z nich odbędzie się 18 lutego 2017 roku. Aktualne informacje można uzyskać na stronie internetowej „Biegu wiewiórki”.