Kolarstwo szosowe na miejskiej trasie

 

27 sierpnia ruszy 10. jubileuszowa edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tour de Rybnik. Start oraz meta tegorocznych zawodów znajdować się będzie na rybnickim kampusie przy ulicy Rudzkiej 13.

– Kampus to serce miasta – miejsce, które najlepiej pasuje do tego wyścigu – mówi dyrektor wyścigu Robert Słupik. – Od 10 lat tworzymy ten wyścig tak, by był on platformą łączącą kolarzy, kibiców, ich rodziny oraz wszystkich partnerów i sponsorów – kampus nadaje się do tego najlepiej – przekonuje.

 

Trasa, którą będą mieli do pokonania kolarze biec będzie ulicami: Rudzka, Energetyków, Storczyków, Róży Dzikiej, Borki, Łączna, Krzywa, Zebrzydowicka, Kotucza, Dworek, Marii Skłodowskiej-Curie, Rudzka. Jedna runda to 9,8 km.

Również na kampusie, a dokładniej na terenie parku tematycznego, już po raz trzeci odbędzie się mini Tour de Rybnik, czyli wyścig kolarski dla najmłodszych miłośników rowerów. Współorganizatorem zawodów dla najmłodszych jest GK Viktoria Rybnik.

 

W parku tematycznym zorganizowana będzie też Akademia Bezpiecznego Rowerzysty GoBike.pro, dedykowana zarówno dzieciom jak i dorosłym, zainteresowanym poznaniem technik jazdy oraz nauką jazdy na rowerze.

– Na pumptracku do dyspozycji wszystkich chętnych przygotowany będzie odpowiedni sprzęt – zapowiada Bartosz Giemza, twórca Akademii. – Swoje rowerowe umiejętności będą mogli sprawdzić zarówno najmłodsi jak i nieco starsi. Warto skorzystać i poćwiczyć, jak jeździć bezpiecznie i jednocześnie dobrze się przy tym bawić – zachęca.

 

Celem organizowanego od 10. Lat wyścigu kolarskiego „Tour de Rybnik” jest promocja kolarstwa szosowego, integracja środowiska kolarzy szosowych, a przede wszystkim organizacji imprezy sportowej na najwyższym poziomie.

– Bardzo się cieszę, że realizowana w Rybniku polityka rowerowa ma przełożenie na wiele obszarów - nie tylko na infrastrukturę, drogi czy ścieżki rowerowe, ale przede wszystkim na aktywność osób, które się tym zajmują – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Serdecznie dziękuję animatorom ruchu kolarskiego i rowerowego za to, że ich oferta coraz częściej wychodzi w kierunku zwykłych mieszkańców, nie tylko profesjonalnych zawodników. To niezwykle cenny wkład w promocję aktywnego i zdrowego trybu życia, ale też promocja przyjaznego rowerzystom miasta – podkreśla prezydent.

 

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd