1500 metrów w nowej części Parku Sieleckiego

   • W Sosnowcu powstanie pierwsza trasa dla rolkarzy
  • Zostanie wydzielona w nowej części Parku Sieleckiego
  • Trasa ma być gotowa jeszcze przed Dniami Sosnowca 

1500 metrów wydzielonego toru dla rolkarzy powstanie w nowej części Parku Sieleckiego. Będzie to pierwsza tego typu droga dla rolkarzy w Sosnowcu.

Asfaltowa droga dla miłośników rolek będzie miał szerokość dwóch metrów i będzie poprowadzona zarówno wzdłuż obecnie istniejących alejek, jak i po zupełnie nowym śladzie, pomiędzy ulicą 3 Maja a Czarną Przemszą.

– Projektujemy trakt w ten sposób, by rolkarze i osoby spacerujące po parku sobie wzajemnie nie przeszkadzały. Zadbamy też o to, aby miejsca konfliktowe były bardzo dobrze oznaczone – tłumaczy Kinga Kędracka z Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego Sosnowcu.

 

Prace związane z budową 1,5 km pętli już trwają.

– Trasa będzie jednokierunkowa, z poziomym i pionowym oznaczeniem, by nikt nie miał wątpliwości, czy wybrał dobry kierunek jazdy. Dodatkowo zadbamy o nasadzenia zieleni w tych miejscach, gdzie nowa trasa będzie przylegać do ścieżki dla pieszych oraz o ławki, które będą ustawione w taki sposób, by rolkarze mogli swobodnie usiąść i zdjąć obuwie – wyjaśnia Mateusz Rykała, I zastępca prezydenta Sosnowca.

 

Projekt przygotowany przez Wydział Planowania Przestrzennego zakłada również powstanie strefy relaksu oraz gastronomii. W części przeznaczonej do wypoczynku pojawią się betonowe leżaki oraz zieleń.

– Park Sielecki będzie podzielony na dwie strefy. Nowa część będzie przeznaczona pod rekreację i imprezy, a stara będzie dedykowana rodzinom – mówi I zastępca prezydenta.

Trasa ma być gotowa jeszcze przed Dniami Sosnowca.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd