Nieudany start polskiego tenisisty w rywalizacji deblowej

• Pierwszy mecz i pierwsza porażka

• Po wyrównanej walce wszystko rozstrzygnął super tie-break

• Wkrótce Łukasz Kubot będzie miał w deblu nowego partnera

W pierwszej rundzie turnieju ATP World Tour 250 w australijskim Brisbane polsko-chorwacka para Łukasz Kubot – Ivan Dodig mierzyła się z Ravenem Klaasenem (RPA) i Rajeevem Ramem (USA). Dla 34-letniego Polaka był to czwarty w karierze deblowy start w Brisbane. Największy sukces Kubot osiągnął przed rokiem, gdy z Marcinem Matkowskim dotarł do ćwierćfinału.

Tym razem już na wstępie Kubot i Dodig wylosowali wymagających rywali. Mecz od początku był bardzo wyrównany i pełen zwrotów akcji. Najpierw polsko-chorwacka para przegrała 4:6, by w drugim secie triumfować 7:6. O ostatecznym wyniku zdecydował super tie-break. Na początku Polak i Chorwat wyszli w nim na prowadzenie, potem jednak Klaasen i Ram przejęli inicjatywę. Uciekli na kilka punktów i przewagi już nie oddali. Skończyło się na 10:6 dla nich i na 2:1 w setach. Mecz trwał 106 minut, podczas których Kubot i Dodig zdobyli 71 punktów, czyli o 10 mniej niż ich przeciwnicy.

W kolejnych turniejach Łukasz Kubot nie będzie już grał z Ivanem Dodigiem. Jego nowym partnerem ma być Marcelo Melo z Brazylii.