Polak zagra z Bułgarem po raz czwarty

   • Janowicz w pierwszej rundzie pokonał Selę
  • Rozstawiony z trójką Dimitrow jest zdecydowanym faworytem
  • Polak chce skupić się na własnej grze 

Jerzy Janowicz awansował do 1/8 finału turnieju ATP, rozgrywanego w Sofii na halowych kortach twardych. W pierwszej rundzie okazał się lepszy od Dudiego Seli z Izraela, z którym zmierzył się po raz trzeci. We wcześniejszych pojedynkach raz wygrał Polak, raz Izraelczyk.

Mecz w Sofii trwał niewiele ponad godzinę i zakończył się po dwóch setach. W obu Janowicz zwyciężył 6:4. Tylko na początku drugiej odsłony gry Sela wyszedł na prowadzenie, ale Polak szybko odrobił straty i odzyskał kontrolę.

W 1/8 finału Jerzy Janowicz zagra dziś ze znacznie trudniejszym przeciwnikiem – rozstawionym z trójką Grigorem Dimitrowem, półfinalistą styczniowego Australian Open. Z trzech ich dotychczasowych pojedynków Polak wygrał jeden.

– Mam nadzieję, że kibicom będzie się podobał ten mecz – mówi polski zawodnik. – Zamierzam skupić się na własnej grze. Jeśli będę prezentował się dobrze, a serwis będzie funkcjonował poprawnie, to będzie dobrze. Jeśli nie, to będzie trudno.

Tymczasem Bułgar przede wszystkim cieszy się, że może się pokazać w ojczyźnie.

– Ostatni raz grałem we własnym kraju jeszcze jako junior, w jednym z futuresów na mączce – wspomina Dimitrow. – To dla mnie szczególna chwila, ponieważ naprawdę rzadko tutaj bywam. Taki niestety jest sport.