Z turniejem pożegnała się Magda Linette

• W drugim secie Radwańska miała kłopoty

• Teraz czeka na pojedynek z Chorwatką

• Odpadł Jerzy Janowicz

W pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open rywalką Agnieszki Radwańskiej była Cwetana Pironkowa. Bułgarce, która w rankingu WTA zajmuje 69. miejsce, nikt nie dawał szans w rywalizacji z Polką, czyli trzecią rakietą kobiecego tenisa. Mecz był jednak bardzo podobny do wczorajszego, w którym jedynka rankingu, Angelique Kleber, miała niełatwą przeprawę z nisko notowaną przeciwniczką.

Podobnie jak Kleber, Radwańska szybko wygrała pierwszego seta (6:1). W drugiej odsłonie Polka pokazała kilka widowiskowych zagrań, ale straciła koncentrację. Bułgarka zaś wspięła się na wyżyny swoich możliwości i wygrała 6:4. Decydujący set należał już jednak do Radwańskiej, która znów zwyciężyła 6:1. Tym samym awansowała do drugiej rundy, w której zmierzy się z Chorwatką Mirianą Luczić-Baroni.

Niestety już po pierwszym meczu z turniejem pożegnała się druga Polka. Magda Linette przegrała w dwóch setach z Mandy Minellą, reprezentantką Luksemburga. Po pięciosetowej walce z Chorwatem Malinem Ciliciem z Australian Open odpadł też Jerzy Janowicz.