W plebiscycie pomylono zdjęcie olimpijki

   • Polska kajakarka Beata Mikołajczyk została nominowana na Najlepszego Sportowca Roku
  • Na stronie internetowej plebiscytu pomylono jednak jej zdjęcie z inną kajakarką
  • Kajakarka zgłaszała błąd organizatorom, niestety bezskutecznie 

Polska kajakarka Beata Mikołajczyk została nominowana w 82. plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Roku 2016. Biorąc pod uwagę, że kajakarstwo to niezbyt popularna dyscyplina w naszym kraju, zgłoszenie jej do tytułu to ogromne wyróżnienie. Zdecydowanie jednak zasłużone – Mikołajczyk wraz z Karoliną Nają na igrzyskach olimpijskich w Rio zdobyła brązowy medal w wyścigu na 500 metrów.

Wygląda jednak na to, że duże sukcesy nie idą w parze z popularnością. Na stronie internetowej plebiscytu pomylono jej zdjęcie z inną kajakarką – Edytą Dzieniszewską-Kierklą.

W sprawie Mikołajczyk zabrała głos na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Być może pomyłka organizatorów nie odbiłaby się tak szerokim echem, gdyby nie fakt, że kajakarka próbowała kontaktować się z administratorami strony plebiscytu, by zgłosić błąd. Jej prośby nie zostały jednak uwzględnione.

– W czasach, kiedy w internecie można znaleźć wszystko i na każdy temat, takie rzeczy nie powinny się dziać. Mylić się rzecz ludzka, ale ktoś już ich prosił o zmianę zdjęcia i nic – tłumaczy swoje oburzenie olimpijka.