Bilans tego weekendu – ponad 8 tysięcy wypożyczeń

   • W sobotę w Białymstoku miało miejsce otwarcie nowego sezonu sieci BiKeR
  • Dzięki niej mieszkańcy na 50 stacjach mają do dyspozycji 540 rowerów
  • W dwóch pierwszych dniach miejskie rowery wypożyczane były 8 094 razy 

W sobotę, 1 kwietnia, nastąpiło otwarcie nowego sezonu sieci BiKeR. Białostoczanie mają do dyspozycji w sumie 540 rowerów na 50 stacjach. W trakcie dwóch pierwszych dni funkcjonowania sieci miejskie rowery wypożyczane były 8 094 razy. Mamy też nowych użytkowników. W tym roku w systemie BiKeR zarejestrowały się już 884 osoby. Od początku działania sieci – mamy 48 162 zarejestrowanych użytkowników.

 

W minioną sobotę i niedzielę białostoczanie najczęściej wypożyczali rowery na stacjach przy ul. Rynek Kościuszki, Al. J. Piłsudskiego/H. Sienkiewicza, Zwierzyniecka/Świerkowa. Średni czas przejażdżki to 21 minut.

– Wszystko wskazuje, że w tym roku chętnych do przejażdżek będzie jeszcze więcej niż w ubiegłym roku – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Mam nadzieję, że białostoczanom przypadną do gustu nasze nowości – czyli rowerki dla dzieci i tandemy.

 

Przypomnijmy, że w tym roku mieszkańcy miasta mogą korzystać z czterech nowych stacji, które pojawiły się w następujących miejscach: Słonimska/Urząd Miejski, gen. W. Sikorskiego/Jana Pawła II, ks. J. Popiełuszki/Słonecznikowa, Sokólska. Lokalizacja przy ulicy Sokólskiej jest zastępcza z powodu rozpoczynającej się wkrótce przebudowy Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego. Na czas budowy Trasy Niepodległości stacja zlokalizowana w ubiegłym sezonie przy ul. Wrocławskiej została ustawiona przy skrzyżowaniu ul. ks. Jerzego Popiełuszki i gen. Władysława Sikorskiego (bliżej ul. Armii Krajowej), a stację z Armii Krajowej (sąsiedztwo pętli autobusowej linii nr 20) ustawiono przy ul. Powstańców.

W tym roku przybyło też 60 stojaków, 40 rowerów standardowych, 20 tandemów i 20 rowerów dla dzieci. BiKeRki można będzie wypożyczyć na stacjach: Rynek Kościuszki, Podleśna/Filharmonia, Al. J. Piłsudskiego/H. Sienkiewicza, A. Mickiewicza/Podleśna.

 

Użytkownicy mają możliwość pobrania i zwrotu roweru w dowolnej stacji. Stacje są czynne przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia w okresie sezonu rowerowego, czyli od 1 kwietnia do 30 listopada. Białostocka sieć rowerowa obejmuje swym zasięgiem po dwie stacje w Choroszczy i Kleosinie (gmina Juchnowiec Kościelny).

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd