Słoweński obrońca będzie grał dla Bursasporu

   • Wisła sprzedaje drugiego obrońcę
  • Klub znów dobrze zarobi na transferze
  • Na razie sprowadzono jednego zastępcę 

Urodzony w 1991 roku Boban Jović, który ma na koncie cztery występy w reprezentacji Słowenii, dwa lata temu przeszedł do Wisły Kraków z klubu Olimpija Lublana. Biała Gwiazda zapłaciła za niego wówczas 100 tysięcy euro. W najbliższych dniach, jak informują tureckie media, dostanie jednak za obrońcę przynajmniej pięć razy tyle. Wszystko dzięki temu, że zarząd krakowskiego klubu przedłużył wygasający kontrakt Słoweńca, by nie pozwolić mu na odejście za darmo.

Boban Jović w koszulce Wisły wystąpił ponad 60 razy, strzelił jednak tylko jednego gola. Teraz liczy na występy w pierwszym składzie Bursasporu – w tej chwili piątego klubu tureckiej Superligi, walczącego o awans do europejskich pucharów.

Jović to już drugi podstawowy obrońca, jakiego Wisła traci w tym okienku transferowym. Wcześniej do Yanbian Funde odszedł Richard Guzmics. Za reprezentanta Węgier chiński klub zapłacił milion euro. Na razie w ich miejsce Biała Gwiazda sprowadziła tylko jednego zawodnika – Hiszpana Ivana Gonzaleza. 28-latek opuścił drugoligowe AD Alcoron.