W Krakowie rozegrano wyjątkowy mecz charytatywny

 



  • Działacze sportowi zmierzyli się z miejskimi radnymi




  • PZPN rozgromił rajców aż 11:1




  • Zebrane pieniądze pomogą niewidomym i niedowidzącym sportowcom



 

Dziś pod Wawelem wylosowany zostanie skład grup Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które w przyszłym roku odbędą się w Polsce. Z tej okazji do Krakowa, gdzie rozegrany zostanie mecz finałowy, zjechały się najważniejsze nazwiska krajowego futbolu – na czele ze Zbigniewem Bońkiem, wybranym niedawno na kolejną kadencję w roli prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Z tej okazji zorganizowano jedyny w swoim rodzaju mecz PZPN kontra Rada Miasta. Spotkanie miało charakter charytatywny, a zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na wsparcie sportowców niewidomych i niedowidzących.

Przed pierwszym gwizdkiem Zbigniew Boniek, który zasiadł na ławce trenerskiej, został Honorowym Przewodniczącym Rady Miasta i otrzymał nawet specjalne berło. Mimo to jego drużyna nie miała dla krakowskich rajców litości.

Na boisko w koszulkach PZPN wybiegli między innymi byli reprezentanci kraju: Marek Koźmiński, Tomasz Iwan, Radosław Michalski i Paweł Wojtala. W ofensywie popis dali jednak przede wszystkim sekretarz generalny związku Maciej Sawicki oraz Jakub Tabisz – członek zarządu PZPN i wiceprezes Cracovii. Ten pierwszy strzelił cztery gole, a drugi aż pięć. Po jednej bramce dorzucili jeszcze Tomasz Iwan i Adrian Duda. Jedynego gola dla Rady Miasta, w nieco przypadkowych okolicznościach, zdobył Łukasz Cieślik i mecz zakończył się wynikiem 11:1.