Syn trenera kieleckiego klubu i polskiej reprezentacji przyjedzie z Hiszpanii

   • Wychowanek FC Barcelony to gwiazda młodzieżowej piłki ręcznej
  • Do Polski przyjedzie po zakończeniu obecnego sezonu
  • Do Kielc przenosi się także jego starszy brat 

19-letni wychowanek FC Barcelony, obecnie wypożyczony do Atletico Valladolid, jest młodzieżowym reprezentantem Hiszpanii, w zeszłym roku wybranym do najlepszej siódemki mistrzostw Europy. W finale tamtej imprezy rzucił Niemcom aż 10 bramek. Eksperci nie mają wątpliwości – to jeden z największych talentów w piłce ręcznej, potencjalna gwiazda światowego formatu.

– Przed nim jeszcze wiele pracy, ale już teraz prezentuje wysoki poziom – powiedział Bertus Servaas, prezes klubu Vive Tauron Kielce. – Bardzo się cieszę, że się dogadaliśmy. Wiążemy z nim wielkie nadzieje na przyszłość, bo to zawodnik z ogromnym potencjałem.

Daniel Dujszebajew podpisał pięcioletni kontrakt z mistrzami Polski. Do Kielc przeniesie się po zakończeniu trwającego sezonu – tak jak i jego 23-letni brat (również reprezentujący Hiszpanię), który gra obecnie w macedońskim Wardarze Skopje. Obaj będą więc występować pod okiem ojca, Tałanta Dujszebajewa, który jako szkoleniowiec prowadzi zarówno polską kadrę piłkarzy ręcznych, jak i najlepszy polski klub.