Amerykańska federacja MMA wybrała gdańską Ergo Arenę

   • Potwierdzone zapowiedzi Joanny Jędrzejczyk
  • Powrót po dwóch latach
  • Listy nazwisk brak 

21 października 2017 roku po raz drugi odbędzie się w Polsce gala Ultimate Fighting Championship. Potwierdzone zostały zatem nieoficjalne zapowiedzi Joanny Jędrzejczyk, polskiej mistrzyni UFC w wadze słomkowej.

– Powrót do Polski był jedynym słusznym wyborem, jeżeli spojrzymy na liczbę fanów MMA oraz na stale rosnący poziom talentu, jaki prezentują polscy zawodnicy w UFC – mówi Joe Carr, dyrektor federacji.

Pierwszą galę Amerykanie zorganizowali 11 kwietnia 2015 roku w krakowskiej Tauron Arenie. W walce wieczoru Mirko Filipović pokonał Gabriela Gonzagę, a w oktagonie zaprezentowało się też siedmioro Polaków, między innymi Jan Błachowicz i Daniel Omielańczuk.

Tym razem UFC wybrało Ergo Arenę, dobrze znaną polskim fanom MMA. Odbyło się tam bowiem aż sześć gal KSW. A kto w październiku wystąpi w Gdańsku? Na razie nie podano żadnych nazwisk, na pewno jednak pojawi się tam przynajmniej kilkoro polskich zawodników odnoszących sukcesy w UFC. Oprócz wspomnianych wyżej Joanny Jędrzejczyk, Jana Błachowicza i Daniela Omielańczuka wymienić należałoby w tym miejscu również Marcina Tyburę, Damiana Stasiaka i Marcina Helda.