Kielczan poprowadzi do walki nowy trener

   • Maciej Bartosik zastąpił na ławce trenerskiej Tomasza Wilmana
  • Korona chce się zrewanżować za porażkę z początku sezonu
  • Faworytem jest Zagłębie, które większość punktów zdobywa na wyjazdach 

W meczu kończącym kolejkę szesnastą, czyli w pierwszą serię rewanżów w Ekstraklasie, będziemy mieli do czynienia z trenerskim debiutem. Maciej Bartoszek został z miejsca rzucony na głęboką wodę, ponieważ w Kielcach wszyscy oczekują, że Korona odgryzie się Miedziowym za dotkliwą porażkę na inaugurację sezonu. W Lubinie gospodarze wygrali bowiem aż 4:0.

Poprzedni szkoleniowiec, Tomasz Wilman, został zwolniony, ponieważ pod jego wodzą kielczanie odnieśli rekordową liczbę porażek. Na półmetku sezonu Korona znajduje się blisko dna tabeli, więc zadanie Maciej Bartoszek ma jasne: utrzymać zespół w Ekstraklasie.

– Trener przedstawił nam swoją wizję i dał nam różne wskazówki – opowiada obrońca Bartosz Rymaniak. – Z każdym treningiem wygląda to lepiej i mam nadzieję, że teraz przyjdą efekty w postaci punktów.

O te jednak nie będzie dziś łatwo. Zagłębie na wyjazdach radzi sobie lepiej niż na własnym boisku i wciąż walczy o takie miejsce w tabeli, które pozwoli na występ w europejskich pucharach. Czy zatem Koronie uda się rewanż? Przekonamy się już wkrótce. Początek meczu o 17:45. Transmisja w Eurosporcie 1.