Dziś wieczorem mecz 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Dziś przed tymczasowym szkoleniowcem Korony Kielce – Sławomirem Grzesikiem – nie lada wyzwanie. Po piątej porażce z rzędu i odsunięciu ze stanowiska Tomasza Wilmana, musi udowodnić, że drużyna jest jeszcze w stanie powalczyć w Ekstraklasie.

– Ciężko mówić o nowym pomyśle na Legię, jak jest tak dużo zmian, razem ze zmianą trenera. Każdy musi oddać serce. Mamy od meczu do meczu cztery dni. Będziemy bazować na walce – zapowiadał niedawno.

Korona jest obecnie na ostatnim miejscu w tabeli. Dotychczasowa niska skuteczność i osłabiony duch drużyny to jednak nie jedyne problemy gospodarzy. Przez kontuzje na boisko nie wybiegną najprawdopodobniej Elhadja Pape Diawa i Łukasz Sekulski.

– Korona ma swoje problemy, ale nie będziemy się na tym skupiać. Zrobimy swoje. Wygranie takiego meczu jest dla Legii obowiązkiem. Podchodzimy do przeciwnika z szacunkiem, ale naszym celem jest tylko i wyłącznie zwycięstwo. Po raz pierwszy od dłuższego czasu możemy wygrać dwa razy z rzędu. Kluczem do tego będzie zostawienie na boisku zdrowia – zapowiedział szkoleniowiec Legii Jacek Magiera.

Mecz rozpocznie się o 20:30. Transmisja będzie dostępna w Canal+ Sport.