Hiszpan podpisał dwuletnią umowę

– Jestem naprawdę szczęśliwy, że trafiłem do Śląska Wrocław – powiedział na konferencji prasowej Llorenç Riera Ortega, znany jako Sito Riera. – Wiem, że klub długo się mną interesował, i mam nadzieję, że pomogę mu osiągać świetne wyniki. Słyszałem same dobre rzeczy o klubie, mieście, wiernych kibicach. Widziałem już też piękny stadion. Jestem tu, aby pomóc zespołowi i oczywiście zdaję sobie sprawę, jak duże są oczekiwania. Dam z siebie wszystko. Chcę znów cieszyć się piłką nożną, czego brakowało mi w Kazachstanie.

29-letni skrzydłowy przeszedł do Śląska Wrocław z kazachskiego Kajratu Ałmaty. Wcześniej grał w takich klubach, jak ukraiński Czornomorec Odessa czy greckie Panionios i Panthrakikos. Jest wychowankiem FC Barcelony, umiejętności piłkarskie zdobywał w słynnej szkółce La Masia. Nie zdołał się jednak przebić do pierwszego składu katalońskiego giganta.

Sito Riera, który zagra z numerem 22, ma wzmocnić ofensywę wrocławskiej drużyny. W dotychczasowych sześciu meczach Ekstraklasy Śląsk Wrocław zdobył tylko dwie bramki. Być może to Riera będzie receptą na sukces klubu.