Nawałka powołał nowych zawodników przed meczem Rumunia – Polska

   • Maciej Sadlok i Bartosz Bereszyński dowołani na zgrupowanie reprezentacji
  • Zastąpią kontuzjowanych Pawła Dawidowicza i Macieja Rybusa
  • Dla żadnego z nich nie będzie to debiut w polskiej reprezentacji 

– Maciej Sadlok i Bartosz Bereszyński dowołani na zgrupowanie reprezentacji – poinformował Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN. – Problemy zdrowotne mają Paweł Dawidowicz i Maciej Rybus.

Bartosz Bereszyński to 24-letni obrońca, który ostatnio z meczu na mecz coraz lepiej spisuje się w Legii Warszawa – zarówno w Ekstraklasie, jak i w Lidze Mistrzów. Na razie ma na koncie tylko dwa występy w reprezentacji Polski. Zagrał przeciwko Liechtensteinowi w czerwcu 2013 roku, a siedem miesięcy później przeciw Norwegii.

27-letni Maciej Sadlok to także obrońca ze zwyżkującą formą, grający w podnoszącej się z ligowego dna Wiśle Kraków. W polskiej kadrze wystąpił piętnaście razy, ale ostatnio miało to miejsce prawie pięć lat temu, w towarzyskim spotkaniu z Bośnią i Hercegowiną.

Teraz Bereszyński i Sadlok mogą dostać szanse na grę w piątkowym meczu w Rumunii. Jeżeli nie wyjdą wtedy na boisko – może udać im się to przynajmniej w towarzyskim spotkaniu ze Słowenią, które reprezentacja rozegra w poniedziałek, 14 listopada.