Polski Związek Piłki Siatkowej zatwierdził kandydaturę Włocha

   • Nowy szkoleniowiec to doświadczony reprezentant swojego kraju
  • De Giorgi poprowadzi drużynę narodową po raz pierwszy w karierze
  • Pierwszym wyzwaniem będą dla niego przyszłoroczne Mistrzostwa Europy 

55-letni Ferdinando De Giorgi aż 330 razy wystąpił w reprezentacji swojego kraju. Grał na pozycji rozgrywającego. Całą karierę zawodniczą spędził w ojczyźnie, tam też w 2000 roku rozpoczął pracę w roli szkoleniowca. W zeszłym roku przyjechał do Polski i zaczął trenować ZAKS-ę Kędzierzyn-Koźle. Teraz po raz pierwszy poprowadzi kadrę narodową.

Zarząd PZPS jednogłośnie wskazał Włocha jako następcę Stepgane'a Antigi, który polską reprezentację objął trzy lata temu. Teraz Francuz przeniósł się do Kanady, a De Giorgi do roku 2020 ma być trenerem Biało-Czerwonych.

O stanowisko ubiegało się szesnastu kandydatów, a najpoważniejszymi rywalami nowego trenera polskich siatkarzy byli Mauro Berruto, jego rodak, oraz bułgarski szkoleniowiec Radostin Stojczew. O wyborze De Giorgiego zdecydować miała jego znajomość polskiego środowiska siatkarskiego.

Oficjalną prezentację nowego szkoleniowca PZPS zaplanował na czwartek. Wówczas poznać mamy także szczegółowe informacje o ceremonii i meczu otwarcia Mistrzostw Europy siatkarzy, które w przyszłym roku odbędą się w naszym kraju.