Na uczestników czeka malownicza trasa przebiegająca przez teren miasta

   • Władze Grudziądza zapraszają do udziału w I Festiwalu Rowerowym
  • Zawodnicy będą się ścigać na różnych dystansach z podziałem na kategorie wiekowe
  • W ramach Festiwalu odbędzie się również rodzinny rajd rowerowy na orientację 

Amatorów oraz wyczynowych rowerzystów, dzieci, młodzież i dorosłych władze Grudziądza zapraszają do udziału w I Festiwalu Rowerowym. Wydarzenie zaplanowano w terminie 20–21 maja.

Na uczestników czeka malownicza trasa przebiegająca przez teren miasta oraz Nadleśnictwa Jamy, m.in. wokół Jeziora Rudnickiego Wielkiego. Zawodnicy będą się ścigać na różnych dystansach z podziałem na kategorie wiekowe. Start i meta usytuowane będą przy Klubie Sportowym „Stal” przy ul. Sportowców 3.

Pierwszego dnia odbędą się wyścigi dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat na dystansach: 6 km, 11 km i 16 km. Udział w zawodach młodzieżowych jest bezpłatny. Drugiego dnia do rywalizacji przystąpią starsi zawodnicy, dla których przygotowane zostaną dystanse „FOR FUN” – 25 km i „HARDCORE” – 50 km. Każdy uczestnik znajdzie dystans odpowiedni dla siebie. Osoby uczące się, w wieku 16–20 lat, które posiadają ważną legitymację szkolną, będą zwolnione z opłaty startowej. Zgłoszenia przyjmowane będą jeszcze w biurze zawodów w dniu imprezy.

 

W ramach Festiwalu odbędzie się również rodzinny rajd rowerowy na orientację, w którym uczestniczyć mogą drużyny 2–5 osobowe. Skład drużyny jest dowolny pod warunkiem, że w przypadku uczestnictwa dzieci w składzie drużyny będzie pełnoletni opiekun. Rajd polegać będzie na odnalezieniu w dowolnej kolejności punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania dołączone do niektórych z nich. Punktacja poszczególnych obiektów będzie oznaczona na mapie. Uczestnicy mogą zdecydować, czy odnajdą wszystkie zaznaczone punkty, czy tylko niektóre. Zwycięży drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w wyznaczonym czasie. Mapę drużyny otrzymają przed startem. Czas, w którym drużyny muszą zameldować się na mecie, wynosi 2 godziny. Zapisy do rajdu na orientację prowadzone będą w dniu imprezy.

Na terenie KS „Stal”, 20 maja, powstanie również miasteczko rowerowe z wieloma atrakcjami dla uczestników i kibiców. Zaplanowano m.in. mini wyścigi dla 4–5 latków na boisku sportowym – zapisy przyjmowane będą w biurze zawodów, planowany start o godz. 12.15. W wyścigu wystartować będzie mogło dziecko wraz z opiekunem, posiadające własny rower oraz kask. Na stadionie rozstawiony zostanie dmuchany tor gokartowy, na którym dzieci będą mogły jeździć gokartami na pedały. Atrakcją festiwalu będzie również blender bike, tj. dwa stacjonarne rowery z blenderem do przygotowania smacznych koktajli, dla trochę odważniejszych – ścianka wspinaczkowa. Ponadto firmy z branży rowerowej będą prezentowały i sprzedawały swoje produkty. Zapraszamy już w najbliższą sobotę od godz. 10.00 na stadion przy ul. Sportowców 3.

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej lub w biurze zawodów w dniu imprezy. Szczegółowe informacje o imprezie znaleźć można na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd