Zawodnicy będą się ścigać na różnych dystansach

   • 20–21 maja w Grudziądzu odbędzie się I Festiwal Rowerowy
  • Zaplanowano malowniczą trasę na terenie miasta oraz Nadleśnictwa Jamy
  • W ramach festiwalu odbędzie się również rodzinny rajd rowerowy na orientację 

Wszystkich miłośników jazdy na rowerze władze miasta Grudziądza zapraszają na I Festiwal Rowerowy, który zaplanowano w terminie 20–21 maja.

Na uczestników czeka malownicza trasa przebiegająca przez teren miasta oraz Nadleśnictwo Jamy, m.in. wokół Jeziora Rudnickiego. Zawodnicy będą się ścigać na różnych dystansach z podziałem na kategorie wiekowe. Start i meta usytuowane będą przy Klubie Sportowym „Stal” w Mniszku.

Pierwszego dnia odbędą się wyścigi dla dzieci i młodzieży w wieku 6–16 lat na dystansach 6 km, 11 km i 16 km. Udział w zawodach młodzieżowych jest bezpłatny. Z kolei drugiego dnia do rywalizacji przystąpią starsi zawodnicy, dla których przygotowane zostaną dystanse „FOR FUN” – 25 km i „HARDCORE” – 50 km. Osoby uczące się w wieku 16-20 lat, które posiadają ważną legitymację szkolną, będą zwolnione z opłaty startowej. Zgłoszenia do wyścigów przyjmowane są elektronicznie poprzez wypełnienie formularza lub w biurze zawodów w dniu imprezy.

W ramach festiwalu odbędzie się również rodzinny rajd rowerowy na orientację, w którym uczestniczyć mogą drużyny 2–5 osobowe. Skład drużyny jest dowolny pod warunkiem, że w przypadku uczestnictwa dzieci w składzie drużyny będzie pełnoletni opiekun. Rajd polegać będzie na odnalezieniu w dowolnej kolejności punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania dołączone do niektórych z nich. Punktacja poszczególnych obiektów będzie oznaczona na mapie. Uczestnicy mogą zdecydować, czy odnajdą wszystkie zaznaczone punkty, czy tylko niektóre. Zwycięży drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w wyznaczonym czasie. Mapę drużyny otrzymają przed startem. Czas, w którym drużyny muszą zameldować się na mecie, wynosi 2 godziny. Zapisy do rajdu na orientację prowadzone będą w dniu imprezy.

I Festiwal Rowerowy dedykowany jest zarówno amatorom, jak i profesjonalnym kolarzom, mieszkańcom Grudziądza oraz miłośnikom kolarstwa MTB z całej Polski.

Szczegółowe informacje o imprezie umieszczane będą na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd