Piłka ręczna w Polsce to już niemal sport narodowy

Po raz pierwszy w historii sportu polska drużyna wygrała Ligę Mistrzów. To, co wydawało się niebotycznym osiągnięciem, zdobyła Vive Tauron Kielce. Szczypiorniści ze stolicy województwa świętokrzyskiego zostali najlepszą drużyną Starego Kontynentu.

– Wygrać Ligę Mistrzów to jest coś niewyobrażalnego, zwłaszcza patrząc na to, jak ten mecz przebiegał – powiedział szczęśliwy Michał Jurecki. – W 46. minucie przegrywaliśmy dziewięcioma golami, co na tym poziomie jest stratą niemal nie do odrobienia, ale pokazaliśmy wielki charakter i serce. Sławek Szmal to dla mnie MVP tego turnieju w bramce, wyczyniał prawdziwe cuda, które pozwoliły nam na odrobienie strat. Później dogrywka, karne. Wydaje mi się, że dla kibiców i promocji piłki ręcznej to był jeden z najpiękniejszych meczów w historii piłki ręcznej. Odrobienie strat przy takiej stracie, to jest coś wielkiego. Końcówkę meczu pamiętam, ale jak my odrobiliśmy te gole, to muszę obejrzeć na powtórce, ponieważ nie pamiętam co się tam działo. – dodawał w emocjach.

Radości nie ukrywał też Krzysztof Lijewski.

– Szczerze przyznam, że przy wyniku -9 wkradło się pewne zwątpienie, że wynik może być już rozstrzygnięty – powiedział. – Przeciwnicy chyba za wcześnie uwierzyli, że ten mecz się skończył, a my zawsze walczymy do końca. Pokazaliśmy po raz kolejny, że do ostatniej sekundy nie składamy broni. Z nami trzeba się liczyć do ostatniego gwizdka.

Mecz już został rozstrzygnięty. Czas więc na fetowanie historycznego zwycięstwa. Mistrzowska Feta z Vive Tauron Kielce rozpocznie się we wtorek 31 maja o godz. 18:30.

– Pod sceną główną od tej godziny zorganizowane będą gry i zabawy, w szczególności dla najmłodszych fanów – informują przedstawiciele klubu. – Pomiędzy godziną 19:30 a 20:30 na scenie zaprezentują się grupy młodzieżowe, trenujące w naszym klubie. Punktualnie o godz. 20:30 rozpocznie się kulminacyjny punkt imprezy. Na scenie pojawi się drużyna Vive Tauron Kielce i wspólnie z kibicami będzie świętować wielki tegoroczny sukces.