Ruszyły zapisy do sportowo-rekreacyjnych imprez

   • I Byczyński Byk to Nordic Walking, Rajd Rowerowy oraz Turniej Szachowy P-10
  • Imprezy te są sportowo-rekreacyjnym punktem Rodzinnego Pikniku na Byczyńskim Rynku
  • Ich głównym celem jest rodzinna rekreacja, promocja zdrowego stylu życia oraz integracja 

Ruszyły zapisy do I Byczyńskiego Byka (Nordic Walking, Rajd Rowerowy oraz Turniej Szachowy P-10). Imprezy te są sportowo-rekreacyjnym punktem Rodzinnego Pikniku na Byczyńskim Rynku, który odbędzie się 27 maja.

Głównym celem tych imprez jest rodzinna rekreacja bez typowej rywalizacji sportowej, promocja zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej oraz integracja osób w różnych przedziałach wiekowych.

 

Uczestnicy rajdu rowerowego będą mieli do pokonania trasę około 17 km, natomiast zawodnicy biorący udział w rajdzie nordic walking przejdą łącznie 10 km. Baza sportowa pikniku usytuowana będzie przy rynku w Byczynie. Dla uczestników organizator przygotował pamiątkowe upominki.

Turniej szachowy systemem P-10 odbędzie się w Klubie NIKO przy ul. Korczyńskiego. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Zgłoszenia do wybranej imprezy można dokonać do 25 maja br. poprzez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej MCKiS Jaworzno, osobiście w Klubie NIKO w Byczynie (w godzinach otwarcia Klubu) lub bezpośrednio w dniu imprezy. Organizator wprowadził limit 300 uczestników na każdą z imprez. Udział w rajdach oraz turnieju jest oczywiście bezpłatny. Szczegółowe informacje dostępne w regulaminach imprez na stronie internetowej MCKiS Jaworzno.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd