Biegu na dystans 210975 m i szereg imprez towarzyszących  • 23 kwietnia 2017 r. odbędzie się druga edycja Kraśnik Półmaratonu im. 24 Pułku Ułanów
  • Po raz pierwszy zostanie również zorganizowany przełajowy „Zielony Bieg”
  • W programie Familiada Biegowa – impreza sportowa z wieloma dystansami dla całych rodzin23 kwietnia 2017 r. odbędzie się druga edycja Kraśnik Półmaratonu im. 24 Pułku Ułanów. W tym roku oprócz biegu głównego na dystansie 210975 m organizatorzy przygotowali także szereg imprez towarzyszących. Po raz pierwszy zostanie zorganizowany „Zielony Bieg” – przełajowy bieg, którego malownicza trasa w znaczącej większości wyznaczona została w lesie, a jej długość to 5 km.

Imprezą, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych w mieście, jest Familiada Biegowa. To impreza sportowa z wieloma dystansami dla całych rodzin, dzieci i młodzieży. Bieganie jest sportem towarzyskim w pełnym tego słowa znaczeniu, którego uczymy się i który uprawiamy wspólnie z innymi osobami. Rodzice i dzieci mogą oddać się bieganiu, aby odkrywać przyrodę z zupełnie innej strony i wspólnie spędzać czas na zabawie. Ta forma zawodów przyciąga na start największą ilość zawodników.

Kraśnicki półmaraton, tak jak w roku poprzednim, kładzie nacisk na charytatywny aspekt sportu. Podczas półmaratonu zostanie przekazany sprzęt rehabilitacyjny dla osób z niepełnosprawnościami zakupiony przez wsparciu fundacji Rainbow of Magnolia Fountains of Life. Można też wziąć udział w licytacji gadżetów podczas II Kraśnik Półmaratonu im. 24 Pułku Ułanów. Prowadzona będzie na rzecz poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym Jarosława Chrzanowskiego-byłego zawodnika Uczniowskiego Klubu Sportowego „Biało-Czarni”. Podczas licytacji będzie można nabyć m.in. odzież i gadżety z podpisami znanych sportowców. Licytacja przygotowana jest przez Mariusza Kwietniewskiego – nauczyciela z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd