Mistrz Polski przymierza się do największego hitu w historii Ekstraklasy

   • Błaszczykowski nie odnalazł się w Wolfsburgu
  • Warszawski klub stać teraz na dobrych piłkarzy
  • Dziś Legioniści zagrają z Arminią Bielefeld 

Legia, dzięki grze w europejskich pucharach, wzbogaciła się na tyle, że może się rozglądać za piłkarzami z półki dotychczas zbyt wysokiej jak na Ekstraklasę. Dziennikarze Polsatu Sport poinformowali właśnie, że warszawski klub wziął na celownik Jakuba Błaszczykowskiego i skontaktował się już w tej sprawie z VfL Wolfsburg. W grę wchodzić ma wypożyczenie z opcją pierwokupu.

Kontrakt Błaszczykowskiego z Wolfsburgiem obowiązuje do roku 2019, ale gwiazdor polskiej reprezentacji nie ma w niemieckiej drużynie silnej pozycji. Zagrał dotąd tylko w dziesięciu meczach, w których nie strzelił żadnego gola. Zarząd Wolfsburga może więc siąść z Legią do stołu negocjacyjnego.

Póki co warszawska drużyna bez Błaszczykowskiego przygotowuje się w Hiszpanii do rundy wiosennej. Dziś Legioniści rozegrają pierwszy sparing z niemieckim drugoligowcem Arminią Bielefield, gdzie gra Tomasz Hołota. W ciągu następnych dwóch tygodni formę Legii sprawdzą jeszcze 3 kluby: szwajcarski Grasshopper Club, południowokoreański Ulsan Hyundai oraz duński FC Nordsjælland.