Pojawił się poważny kandydat na następcę Mariusza Rumaka

   • Wrocławski klub jest tuż nad strefą spadkową
  • Zarząd prowadzi negocjacje z potencjalnymi trenerami
  • Wszystko ma być załatwione w najbliższych dniach 

Śląsk Wrocław słabo spisuje się w tym sezonie. Po dwudziestu meczach klub zajmuje 12. miejsce w tabeli Ekstraklasy, tuż nad strefą spadkową. Dlatego ze stanowiskiem szkoleniowca wrocławskiej drużyny pożegnał się niedawno Mariusz Rumak.

Zarząd klubu intensywnie poszukuje następcy, a jak donosi „Przegląd Sportowy”, największe szanse ma Jan Urban. Były trener takich drużyn, jak Lech Poznań, Legia Warszawa czy hiszpańska Osasuna Pampeluna, od sierpnia nie prowadzi żadnego klubu.

Jan Urban, który przebywa obecnie w swoim domu w Pampelunie, nie chce na razie rozmawiać na ten temat z dziennikarzami. Niewiele też można dowiedzieć się od przedstawicieli Śląska Wrocław.

– Kibice muszą uzbroić się jeszcze w chwilę cierpliwości – tłumaczy Adam Matysek, dyrektor sportowy klubu. – Rozmowy z kandydatami są bardzo zaawansowane, ale obowiązuje mnie klauzula poufności.

Śląsk potwierdził jednak, że nowym trenerem na pewno będzie Polak. I że powinien pojawić się w drużynie przed pierwszym przyszłorocznym treningiem, zaplanowanym na 4 stycznia.