Młody reprezentant Polski podbija Serie A

   • Linetty błyskawicznie odnalazł się w Sampdorii Genua
  • Na celownik wzięła Polaka AS Roma
  • Jego wartość na rynku transferowym szacowana jest na 6-7 mln euro 

21-letni pomocnik, który zdążył już dwanaście razy wystąpić w polskiej kadrze, przeszedł latem z Lecha Poznań do Sampdorii Genua. Karol Linetty błyskawicznie odnalazł się w jednej z najmocniejszych lig świata i w niemal każdym meczu gra od pierwszej do ostatniej minuty. Włosi zapłacili za niego 3,2 mln euro, ale dziś eksperci szacują, że wart jest ponad dwa razy więcej.

Takie pieniądze może wyłożyć za niego AS Roma, o czym donosi „Corriere dello Sport”. Rzymski klub, którego bramki broni Wojciech Szczęsny, walczy z Juventusem i Milanem o mistrzostwo Włoch, obecnie zajmując drugie miejsce w tabeli. Sampdoria jest czternasta, więc transfer byłby dla reprezentanta Polski kolejnym sportowym awansem.

– We Włoszech jest inna piłka niż w Polsce – opowiada portalowi WP Karol Linetty. – Szybsza, na pewno o wiele większą uwagę zwraca się też na taktykę i stałe fragmenty gry. Ale w sumie to są rzeczy, których się spodziewałem. Wiedziałem też, że będę musiał o wiele więcej pracować, żeby sobie poradzić. To mi odpowiada, bo im ciężej pracujesz na sukces, tym masz większą satysfakcję z tego, do czego udało ci się dojść.