Pierwszy etap będzie miał długość 160 km

   • 29 kwietnia prologiem ulicami Tarnowa rozpocznie się Karpacki Wyścig Kurierów
  • 30 kwietnia wyścig ten zagości w Nowym Sączu
  • Rywalizacja w tym dniu zakończy się w Oświęcimiu 

W najbliższą sobotę, 29 kwietnia, prologiem ulicami Tarnowa rozpocznie się Karpacki Wyścig Kurierów. Następnego dnia, 30 kwietnia, wyścig zagości w Nowym Sączu, gdzie o godz. 12.45 z płyty Rynku kolarze wyruszą na pierwszy etap Karpackiego Wyścigu Kurierów o długości 160 km.

Start pierwszego etapu wyścigu rozpocznie się o godz. 11. 00 prezentacją grup sportowych. Następnie o godz. 11.45 zaprezentowani zostaną poszczególni zawodnicy wyścigu. Ceremonia dekoracji rozpocznie się o godz. 12.30, po czym nastąpi start honorowy z płyty Rynku o godz. 12.45.Start ostry z Mostu Heleńskiego zaplanowano na godz. 13.00. Rywalizacja w tym dniu zakończy się w Oświęcimiu.

 

Kolejny etap, 1 maja, będzie liczył 140 kilometrów z Oświęcimia do Jabłonki, a zawodnicy już w godzinach popołudniowych przejadą do węgierskiego Veszprem, gdzie kolejnego dnia rozpocznie się ostatni, decydujący etap wyścigu. Zawodnicy będą mieli do przejechania 150 km, a finiszować będą wmieście Papa, niedaleko granicy ze Słowacją.

Organizatorem Karpackiego Wyścigu Kurierów 2017 jest Małopolski Związek Kolarski. Więcej informacji można przeczytać na stronie internetowej.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd