Wydarzenie pod hasłem „Zawsze Pier(w)si”

   • „Kobieta w biegu” to kilka imprez w Polsce, które jednoczą panie
  • Projekt zachęca do dbania o siebie i stawia na profilaktykę antynowotworową
  • Inicjatywa zrodziła się z doświadczenia kobiety, która wykryła u siebie guza w piersi 

Kilka imprez w Polsce, które jednoczą panie w biegu kobiet pod hasłem „Zawsze Pier(w)si”, to wyjątkowe, różowe wydarzenia nie tylko skupiające uwagę na samym bieganiu, ale i na zdrowiu kobiet. Jak podkreśla inicjatorka wydarzeń Marzena Michalec ze stowarzyszenia Energia Życia, cały projekt zachęca do dbania o siebie, stawia na profilaktykę antynowotworową, ale także jest motywacją do tego aby aktywnie spędzać czas.

Inicjatywa zrodziła się z osobistego doświadczenia „Kobiety w biegu”, która dwa lata temu wykryła u siebie guza w piersi. To uświadomiło jej, jak wówczas niewiele wiedziała o profilaktyce. Zagłębiając się w tą tematykę, poznała na swoje drodze kobiety, które wygrały z rakiem piersi i postawiła na uświadamianie poprzez bieganie. W ten sposób od dwóch lat panie biegają w całej Polsce dla zdrowych piersi.

Do tej pory udział we wszystkich wydarzeniach wzięło ponad 7 tysięcy pań. Czym jest jednak ta liczba, skoro, nieustannie aż 5 tysięcy kobiet umiera co roku na raka piersi, tylko dlatego, że nie miały świadomości, aby się zbadać?

– Chcemy to wspólnie zmieniać, bo jak widać jest jeszcze sporo do zrobienia – podkreśla Marzena Michalec.

Bieg Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si po raz pierwszy w tym roku odbędzie się w Łodzi. Jest odpowiedzią na wiele zapytań od pań tu mieszkających, które do tej pory brały udział w różowych imprezach w innych miastach. Inicjatywa spotkała się z otwartością władz miasta, dzięki czemu jest ku temu okazja współpracować i promować kobiece zdrowie.

Łódzka edycja odbędzie się 25 czerwca 2017 w Parku na Zdrowie.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd