Trwa największa w Polsce rowerowa rywalizacja

   • W Polsce trwa rywalizacja o tytuł najbardziej rowerowego miejsca
  • W kampanii „Kręć kilometry po technologię” bierze udział kilkanaście tysięcy uczestników
  • Nagrodami dla zwycięskich miast będą wydarzenia technologiczne – Allegro Tech Days 

Małe miasto i duża metropolia – każdy ma szanse w walce o tytuł najbardziej rowerowego miejsca w Polsce. W kampanii społecznej „Kręć kilometry po technologię” bierze udział kilkanaście tysięcy uczestników, ponad 600 miast i kilkadziesiąt lokalnych grup rowerowych, które w miesiąc wykręciły już rekordowe półtora miliona kilometrów. Nagrodami dla zwycięskich miast będą wydarzenia technologiczne – Allegro Tech Days.

– To jedyna rowerowa rywalizacja, gdzie w peletonie do równej walki stają metropolie i małe miasteczka. I udowadniają, że wszystko jest możliwe. Największą siłą naszej kampanii są lokalne społeczności, które chcą wspólnie działać na rzecz swoich miast, a także aktywnie spędzać czas. W wielu miejscach utworzyły się nawet specjalne grupy z nazwą „Kręć Kilometry” w tytule – mówi Krzysztof Śpiewek, członek Zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Ranking, aktualizowany na bieżąco, dostępny jest na stronie internetowej kampanii.

–Już teraz rywalizuje ze sobą ponad 600 miast, a codziennie dołączają nowe. Rywalizacja z „Kręć Kilometry po technologię” dała nam porządnego 'kopa', nie tylko skierowanego na wynik, ale chyba przede wszystkim na świetną zabawę i możliwość poznawania nowych ludzi. W małych miejscowościach – takich jak Łuków, czujemy się dzięki temu lepiej zintegrowani, wspólne wypady rowerowe sprzyjają budowaniu silnych więzi społecznych. Dzięki temu, również poza wycieczkami możemy lepiej współpracować i działać – mówi Mateusz Ptaszyński z grupy Rowerowy Łuków z województwa lubelskiego.

W pierwszej pięćdziesiątce najlepszych miast niespełna trzydziestotysięczna Brodnica z województwa kujawsko-pomorskiego jest przed Krakowem, a zaledwie dziesięciotysięczne wielkopolskie Bojanowo depcze po piętach Bydgoszczy.

Nagrodami dla zwycięskich miast w tegorocznej kampanii Fundacji Allegro All For Planet są wyjątkowe wydarzenia technologiczne. Allegro Tech Days mają przybliżyć nowoczesną technologię i nauczyć korzystać z niej zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Pokazy robotów i innych technologicznych wynalazków, warsztaty programowania maszyn i zabawek oraz wiele innych atrakcji, dotrą do 5 miast z największą liczbą wykręconych kilometrów. To jednak nie wszystko.

– W trakcie dwóch letnich Allegro Tech Days w Poznaniu i Warszawie oraz wspomnianych pięciu, które będą nagrodami w trwającej do końca września kampanii, zorganizujemy 24-godzinne hackathony. Przed nami więc wiele godzin programowania, w czasie których powstawać będzie portal dla samorządów i lokalnych społeczności. Wspólnie stworzymy narzędzie, które poprawi życie rowerzystów w Polsce, zwróci uwagę na ich problemy i wskaże rozwiązania. Hackathony to też szansa dla młodych programistów na pokazanie swoich umiejętności i wygranie cennych nagród – mówi Marcin Mazurek, dyrektor Infrastruktury i Operacji IT w Allegro.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl