Gwiazda MMA wraca na ring po długiej przerwie

   • Ostatni raz „Jurasa” widzieliśmy na KSW 15
  • Po porażce zdecydował się wówczas skończyć karierę
  • W powrocie mogły przeszkodzić mu problemy z kręgosłupem 

36-letni Łukasz Jurkowski ostatni raz pojawił się na ringu w marcu 2011 roku. Wówczas, podczas warszawskiej gali KSW 15, przegrał z Tonim Valtonenem z Finlandii. Była to jego 25. zawodowa walka. Po tamtej porażce „Juras” postanowił zakończyć karierę. Jednak przy okazji najbardziej spektakularnego wydarzenia w historii polskiego MMA zawodnik postanowił znów pokazać się kibicom.

– Minęło sześć lat odkąd jestem na sportowej emeryturze, ale nie było dnia, bym nie marzył o tym, aby ponownie poczuć adrenalinę walki – mówi Jurkowski. – Mimo że byłem przy tym sporcie cały czas bardzo blisko, to jednak brakowało wejść do klatki i ponownej rywalizacji. Mam nadzieję, że tak jak byliście ze mną przez te ostatnie kilka tygodni, to będziecie również 27 maja.

„Juras” wspomina o ostatnich kilku tygodniach, bowiem dopiero niedawno rozstrzygnęło się to, czy nieco już zapomniana gwiazda MMA będzie mogła ponownie wyjść na ring. Przeszkodą mógł być stan zdrowia, a konkretniej problemy z kręgosłupem. Przeprowadzono więc szereg badań, których wynik okazał się dla Łukasza Jurkowskiego pozytywny: organizm powinien wytrzymać nawet najostrzejszy trening i wyczerpującą walkę.

Z kim „Juras” walczyć będzie podczas gali KSW 39 na Stadionie Narodowym? Tej informacji organizatorzy jeszcze nie podali.