Powraca cykl „Bezpieczna Biała”

   • Bialska straż miejska po raz kolejny organizuje kursy samoobrony dla kobiet
  • Uczestniczki nauczą się technik samoobrony i przeciwdziałania niebezpiecznym sytuacjom
  • Umiejętności nabyte podczas kursu pozwolą samodzielnie zadbać o bezpieczeństwo 

W trosce o bezpieczeństwo, bialska straż miejska po raz kolejny organizuje kursy samoobrony dla kobiet. Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dlatego szkolenia powracają z jeszcze ciekawszą ofertą.

Tym razem uczestniczki będą uczyć się nie tylko podstawowych technik samoobrony, ale również przeciwdziałania niebezpiecznym sytuacjom oraz właściwych reakcji na zagrożenia. Kobiety wcale nie muszą być bezbronne. Umiejętności nabyte podczas kursu pozwolą im samodzielnie zadbać o własne bezpieczeństwo. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka wiedza może się przydać.

– Planowany czas trwania kursu to półtora miesiąca. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa) o ustalonych godzinach, w siedzibie straży miejskiej przy ul. Aleja Tysiąclecia 22. Ćwiczenia w grupach około piętnastoosobowych, będzie prowadził wykwalifikowany funkcjonariusz. Po ukończeniu szkolenia uczestniczki otrzymają specjalne certyfikaty – wyjaśnia komendant straży miejskiej

Panie mogą zapisać się na zajęcia pod numerami telefonu 508 290 139 lub 83 341 64 86. Szkolenia będą cykliczne i bezpłatne, przewidziano również zajęcia w plenerze oraz warsztaty z wiktymologii.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd