Koniec konfliktu u mistrzów Ekstraklasy

   • Triumf Miodulskiego
  • Nowy układ z Leśnodorskim
  • Pożegnanie z Wandzlem 

Trzech właścicieli Legii Warszawa od kilku miesięcy toczyło ze sobą spór, szeroko opisywany w mediach. Wreszcie udało im się go rozwiązać, a największą determinacją wykazał się Dariusz Miodulski, który wykupił udziały wspólników. Bogusław Leśnodorski i Maciej Wandzel dostać mają teraz po niemal dwadzieścia milionów złotych każdy.

Miodulski zastąpi Leśnodorskiego na stanowisku prezesa Wojskowych. Ten drugi nie rozstaje się jednak z klubem całkowicie, przyjął bowiem zaproponowaną mu pozycję przewodniczącego Rady Nadzorczej Legii Warszawa. Z Wandzlem Miodulski nie chce współpracować w żadnym zakresie.

W najbliższym czasie zajdą daleko idące zmiany na kluczowych stanowiskach w warszawskim klubie. Do zarządu wejść mają między innymi Tomasz Zahorski i Jarosław Jankowski. Nie wiadomo, jak długo funkcję dyrektora sportowego będzie pełnił jeszcze były reprezentant naszego kraju Michał Żewłakow.

Kibice liczą, że sytuacja w klubie w końcu się ustabilizuje, a to będzie miało przełożenie na wyniki sportowe. W tej chwili mistrz Polski w Ekstraklasie idzie łeb w łeb z Jagiellonią Białystok, Lechem Poznań i Lechią Gdańsk i ma duże szanse na obronę tytułu. I na kolejny sezon w Lidze Mistrzów.