Drużyna futbolu amerykańskiego na spotkaniach z mieszkańcami

   • Białystok będzie promowany przez drużynę futbolu amerykańskiego
  • Zespół zobowiązał się eksponować logo „Wschodzący Białystok”
  • Odbędą się także spotkania z dziećmi i młodzieżą w szkołach, szpitalach i placówkach 

Drużyna futbolu amerykańskiego Primacol Lowlanders Białystok będzie promowała Wschodzący Białystok w trakcie sportowych imprez, widowisk i spotkań z mieszkańcami.

 

Białystok będzie promowany przez drużynę uczestniczącą w najwyższej klasie rozgrywek w futbolu amerykańskim. Zespół będzie promował miasto m.in. poprzez ekspozycję logo „Wschodzący Białystok” podczas rozgrywek, transmisji meczów, internetowej kampanii promującej sport i zdrowy styl życia. Zorganizuje także spotkania z dziećmi i młodzieżą w białostockich szkołach, szpitalach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Zawodnicy opowiedzą młodym białostoczanom o tym, jak się zachowywać w trakcie widowisk sportowych czy koncertów. Będą zachęcali do kulturalnego dopingu, wezmą także udział w treningu otwartym dla publiczności i będą współpracowali z wychowawcami podwórkowymi.

 

To dla Białegostoku szczególny rodzaj promocji, trafiający z pozytywnym przekazem do szerokiego środowiska ludzi w różnym wieku, w całym kraju. Taka kampania to efekt umowy promocyjnej, którą Miasto Białystok podpisało z drużyną Lowlanders w środę, 29 marca. Jej wartość to 115 tys. zł. Będzie ona obowiązywała do połowy grudnia 2017 roku.

 

– Zależy nam na promocji miasta poprzez mecze futbolu amerykańskiego, bo jest to widowiskowa dyscyplina sportu, z profesjonalną oprawą meczową – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Dzięki temu, że w drużynie grają obcokrajowcy, którzy są zadowoleni z pobytu i gry w Białymstoku, wspólnie budujemy wizerunek miasta tolerancyjnego.

 

Rok 2017 to już kolejny sezon Primacol Lowlanders Białystok w szeregach ścisłej elity futbolowej Polski. Po dwóch znakomitych latach rozgrywek zespół z Białegostoku uważany jest za faworyta tegorocznego sezonu w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. W zbliżający się weekend gracze zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski – Panthers Wrocław.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd